گزارش بازدیدهای میدانی استاندار خوزستان / از شنیدن گلایه لنجداران چوئبده تا پای درد مردم اندیکا

استاندار خوزستان بازدیدهای میدانی متعدد و هدفمندی از مناطق مختلف استان داشته است، خلیلیان ضمن بازدید های میدانی از جنوبی ترین تا شمالی ترین نقاط استان خوزستان، بر رفع مشکلات تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان صادق خلیلیان استاندار خوزستان همانطور که در مراسم معارفه وعده بازدید های میدانی هدفمند را از مناطق مختلف خوزستان داده بود در بازه زمانی یک ماهه بازدید های متعددی بشرح ذیل داشته است.

اولین بازدید استاندار خوزستان از نقاط دچار پس زدگی فاضلاب در اهواز 

استاندار خوزستان ساعاتی پس از شروع کار در مسوولیت به عنوان استاندار خوزستان و در اولین برنامه کاری خود همراه با اعضای شورای شهر اهواز از نقاط دچار مشکل فاضلاب در اهواز بازدید میدانی کرد و مشکلات این حوزه را مورد بررسی قرار داد.

در پایان این بازدید مقرر شد؛

۱.مسوولان ذیربط در سطوح مختلف جلسه ای داشته باشند و با مشارکت شورای شهر، آبفا و شرکت های مرتبط با موضوع و با هماهنگی استانداری در فرصت باقیمانده تا فصل بارندگی برنامه ای عاجل تهیه و اجرایی نمایند.

۲.راهبرد حل مشکل فاضلاب با هماهنگی بین دستگاه ها در همه شهرهای استان دنبال شود.

 

بررسی مشکلات اهالی مناطق کم برخوردار شهرستان کارون

استاندار خوزستان ۱۹ شهریور ۱۴۰۰ با حضور در شهرستان کارون از مناطق کم برخوردار شهرستان بازدید کرد و در گفت و گو با گروه های جهادی مشکلات این مناطق را مورد بررسی قرار داد، در این بازدید استاندار خوزستان به مدیران دستگاه های ذیربط دستوراتی جهت پیگیری این مشکلات داد.

 

بازدید سرزده استاندار خوزستان از مرکز واکسیناسیون خیابان حجت واقع در زیتون کارمندی

صادق خلیلیان استاندار خوزستان شامگاه شنبه ۲۰ شهریور ماه طی بازدیدی سرزده از مرکز واکسیناسیون خیابان حجت واقع در زیتون کارمندی از نحوه خدمات رسانی در این مرکز به مراجعین و تلاش های مجدانه این مرکز تقدیر و تشکر کرد و فعالیت ها و خدمات شبانه روزی این عزیزان در این ایام را همچون عزاداری برای سیدالشهدا دانست.

 

تاکید استاندار خوزستان جهت رسیدگی دستگاه ها به مشکلات فرزندان و خانواده های شهدا

صادق خلیلیان استاندار خوزستان با جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران دیدار و گفتگو کرد. استاندار خوزستان در این نشست صمیمانه ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای گرانقدر دوران دفاع مقدس خدمتگذاری به خانواده شهدا را مایه افتخار برشمرد و بر رسیدگی دستگاه ها به مشکلات فرزندان و خانواده های شهیدان تاکید کرد.

 

بررسی وضعیت فاضلاب مناطق مختلف شهرستان های اهواز و ملاثانی

صادق خلیلیان استاندار خوزستان شامگاه شنبه ٢٠ شهریور ماه از وضعیت پروژه های فاضلاب شهرستان های اهواز و ملاثانی بازدید به عمل آورد. استاندار خوزستان در این بازدید شرایط مناطق کوی فرهنگیان، زرگان، زیتون کارمندی، فاز ٢، ٣ و ۴ کوی ملت و نقطه تخلیه فاضلاب به رودخانه کارون در فاز ٢ کوی ملت و همچنین وضعیت آسفالت خیابان های این مناطق را مورد بررسی قرار داد.

 

دیدار استاندار خوزستان با روسای دانشگاه‌های سراسر استان

مدیران دانشگاه های مختلف خوزستان  روز چهارشنبه ۲۴ شهریور در دیدار با دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان به بیان دیدگاه ها و طرح مشکلات و خواسته های دانشگاه ها پرداختند.

استاندار خوزستان  در این نشست  با اشاره به این که دانشگاهیان  یک گروه مرجع جامعه  به شمار می روند بر  انجام برنامه ریزی توسعه‌ای  استان توسط  این گروه های مرجع  تاکید کرد.

 

بازدید از مناطق کم ‌برخوردار اهواز

صادق خلیلیان استاندار خوزستان در ساعات بامدادی روز پنجشنبه ٢۵ شهریور از مناطق کم‌برخوردار اهواز شامل منبع آب، حصیر و کوی آل صافی دیدن کرد و مشکلات این مناطق را مورد بررسی قرار داد.
در بازدید استاندار خوزستان از مناطق کمتر برخوردار اهواز انجام شد؛

۱. گفتگو با نماینده اهالی این مناطق، در این گفتگو و بازدید مشکلات زیرساختی همچون وضعیت فاضلاب، بافت های فرسوده و در معرض خطر در فصل بارندگی، نبود و یا کمبود فضاهای آموزشی و ورزشی، مشکلات جاده و … را مطرح شد.

۲. در حاشیه این بازدید از تلاش های یک بانوی کارآفرین ساکن در این مناطق قدردانی شد.

بازدید استاندار خوزستان از پایانه مرزی چذابه

صادق خلیلیان پنجشنبه ۲۵ شهریور از وضعیت بار انداز و سالن تجاری پایانه مرزی چذابه بازدید کرد و مشکلات این پایانه را مورد بررسی قرار داد.

استاندار خوزستان در جریان این بازدید در گفتگو با کارگران و تجار و مسافران و  این پایانه مشکلات آنها را شنید و برای رسیدگی به مشکلات این پایانه دستور پیگیری داد.

نماینده‌های کارگران در این بازدید در  یک نشست خصوصی با استاندار  مشکلات کارگران اعم از بیمه، حقوق و مطالبات معوق و مشکلات زیرساختی پایانه و … را مطرح کردند.

 

تعیین یک دستگاه متولی برای پایانه مرزی چذابه به منظور تسریع در مسیر تجاری استان

 

 

 

بازدید استاندار خوزستان از محلات آبادان

استانداری خوزستان صادق خلیلیان  شامگاه پنجشنبه ۲۵ شهریور ۱۴۰۰ از وضعیت محلات آبادان  بازدید کرد و مشکلات این محلات  را مورد بررسی قرار داد و با شهروندان این منطقه در خصوص مشکلات عمرانی ساکنین گفتگو کرد.

۲.بازسازی مناطق جنگ زده در شهرهای آبادان و خرمشهر ظرف دو سال به اتمام برسانیم.

 

 بازدید استاندار خوزستان از بندر چوئبده

صادق خلیلیان استاندار خوزستان روز جمعه ٢۶ شهریور از از بازارچه مرزی اروندکنار و بندر چوئبده آبادان بازدید کرد و با حضور در جمع لنجداران این بندر با آنها به گفتگو پرداخت.

۱.در این بازدید مقرر شد مشکلات لنجداران بنادر مختلف آبادان و خرمشهر در شورای تامین بررسی و برطرف شود.

۲.بررسی مشکلات مردم در بخش‌های درمان و بهداشت و لنج داران

۳.بررسی و حل مشکلات بازارچه‌های مرزی و ملوانان

۴. دستور پیگیری فوری مشکلات لنجداران

 

 

بازدید استاندار خوزستان با هدف رفع موانع توسعه صادرات مرزی از پایانه شلمچه

صادق خلیلیان استاندار خوزستان جمعه ۲۶ شهریور  با هدف رفع موانع توسعه صادرات مرزی و تسهیل تردد مسافران از پایانه شلمچه بازدید کرد و وضعیت این پایانه را مورد بررسی قرار داد.

خلیلیان در حاشیه این بازدید گفت: در منطقه آزاد اروند ظرفیت‌های زیادی وجود دارد که می تواند باعث رونق و آبادانی منطقه شود.

دستور لازم بر کاهش مشکلات در بخش مبادلات تجاری، مرزی و بخش از نتایج بازدید بود

 

 

تصفیه خانه فاضلاب شهرستان شادگان در آستانه بهره برداری

استاندار خوزستان ۲ مهر ۱۴۰۰ در سفری سرزده به شهرستان شادگان ضمن گفتگو با شهروندان در تماس تلفنی با مدیران راه و شهرسازی، توزیع برق استان و آب و فاضلاب دستوراتی جهت حل مشکلات زیرساختی این شهرستان را صادر کرد. چکیده پیگیری ها و دستورات استاندار خوزستان در سفر به شادگان به شرح زیر است:

۱.تصفیه خانه فاضلاب شادگان در حال حاضر ۹۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و انتظار میرود تا دو ماه آینده به بهره‌برداری برسد.

۲.آب تولید شده در این تصفیه خانه کیفیت مناسبی دارد که برای فضای سبز و صنعت قابل استفاده است

۳.موضوعات مربوط به طرح های آب شرب و شبکه فاضلاب شهرستان جهت اجرای هر چه سریعتر در دست بررسی است.

 

سفر استاندار به ایذه و باغملک

استاندار خوزستان روز جمعه ۲ مهر ۱۴۰۰ در طی سفری از پیش اعلام نشده با حضور در شهرستان های ایذه، باغملک و دزپارت مسائل و مشکلات این سه شهرستان و وضعیت پروژه های در دست اجرا را مورد بررسی قرار داد و از برخی پروژه ها و ظرفیت های این شهرستان ها بازدید میدانی کرد.
در این سفر استاندار خوزستان دستوراتی برای پیگیری مشکلات صادر کرد که به شرح زیر می باشد؛

بازدید از محور ارتباطی باغملک -صیدون-تنگ چویل به کهگیلویه و بویر احمد و بررسی مشکلات این محور و بازدید وضعیت آب پشت سد کارون ۳ و مشکلات روستاهای اطراف این سد رو مورد بررسی قرار داد.

 

صادق خلیلیان در بازدید از مجموعه ثبت ملی و تاریخی کول فرح ایذه بر استفاده از پتانسیل این منطقه برای توسعه گردشگری و اشتغالزایی تاکید کرد.

  صادق خلیلیان  استاندار خوزستان از وضعیت شهرک صنعتی ایذه بازدید  و مسایل مربوط به این شهرک را از نزدیک بررسی کرد.

 

حضور در مراسم یادبود علی لندی نوجوان ایذه ای و ابلاغ تسلیت وزیر کشور

استاندار خوزستان  دوم مهر ماه سال جاری  با حضور در مجلس یادبود علی لندی نوجوان ایثارگر ایذه ای که زندگی دو زن سالخورده و گرفتار در سانحه آتش سوزی را با جانفشانی و فداکاری خود نجات داد با خانواده وی ابراز همدردی کرد و به نمایندگی مراتب تسلیت و همدردی وزیر کشور را به ایشان ابلاغ کرد.

 

بازدید استاندار از مرز شلمچه و بررسی وضعیت زائران حسینی

صادق خلیلیان استاندار خوزستان روز چهارشنبه ۷ مهر به همراه مسئولان مربوطه از آخرین وضعیت مرز شلمچه بازدید کرد و آخرین وضعیت بازگشت زائران حسینی از این مرز را مورد بررسی قرار داد. در پایان این جلسه مقرر شد امکانات زیر فراهم شود؛

۱.راه اندازی ون ریلی (ریل باس ) برای اولین بار در مرز شلمچه جهت سهولت در جابه جایی زائران بازگشتی

۲.راه اندازی بیمارستان صحرایی شهید سلیمانی در مرز شلمچه

۳.بسیج امکانات برلی خدمات رسانی به زائران اربعین در غیاب استان های

۴.استقرار ۱۰۰ دستگاه اتوبوس و مینی بوس برای بازگشت زائران در این مرز

۵.استفاده ۱۰ دستگاه آمبولانس در مرز

۶.استقرار ناوگان حمل و نقل جوان و ایثار و سپاه خوزستان در مرز شلمچه

۷.انجام ۲۲۰۰۰ تست کرونا در مرز شلمچه از زائران

۸.هماهنگی در استقرار ۶ موکب اضطراری ثابت و ۲۶ موکب متحرک در مرز شلمچه

 

بررسی آخرین وضعیت ایستگاه‌ قطار و ریل باس در پایانه مرزی شلمچه

استانداری خوزستان صادق خلیلیان استاندار خوزستان به منظور بررسی وضعیت دیگر تمهیدات در نطر گرفته شده برای بازگشت زائران حسینی ریل باس‌ها و قطارهای‌ مستقر ایستگاه راه‌آهن در مرز شلمچه بازدید به عمل آورد.

 قرارگاه اربعین حسینی در مرز شلمچه به ریاست استاندار خوزستان و با حضور فرمانده ناجا

 نشست قرارگاه اربعین حسینی بعدازظهر روز چهارشنبه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان و با حضور سردار اشتری، فرمانده ناجا در مرز شلمچه برگزار شد.

استاندار خوزستان در بخشنامه ای به دستگاه های اجرایی، شرکت ها، شهرداری ها، موسسات و نهادهای مستقر در استان ابلاغ کرد؛
استاندار خوزستان در بخشنامه ای خطاب به دستگاه های اجرایی، شرکت ها، شهرداری ها، موسسات و نهادهای مستقر در استان با ذکر مستندات قانونی آنها را ملزم به اجرای مواردی همچون انتقال و تمرکز مالیات و حساب های شرکت های مستقر در استان به خوزستان و بکارگیری پیمانکاران و نیروهای بومی در اجرای پروژه ها نمود و دستور داد بیمه نامه های تجاری از درون استان خریداری شود.
بازدید استاندار خوزستان از روستاهای آسیب دیده از زمین لرزه
گردآوری توسط واحد خبر و اطلاع رسانی روابط عمومی استانداری خوزستان
302