آخرین وضعیت مرزهای زمینی و پایانه های رسمی استان خوزستان از زبان معاون امنیتی استاندار

پایانه‌های مرزی استان در وضعیت کنترلی مطلوبی قرار دارند/تمهیدات لازم برای بازگشت زائران تدارک دیده شده است

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان با بیان این که پایانه های مرزی در وضعیت کنترلی مطلوبی قرار دارند توضیح داد:  ورودی زائرین در حال حاضر از ۲ پایانه مرزی تاکنون ۲٠هزار نفر گزارش شده است.

ولی الله حیاتی روز سه‌شنبه با اشاره به آخرین وضعیت پایانه‌های مرزی استان و تدابیر و تمهیدات اتخاذ شده جهت بازگشت زائرین  در جمع خبرنگاران اظهار داشت:  برپایی و استقرار ۵٠ موکب و ایستگاه پذیرایی با ملزومات لازم در شلمچه، ۲٠ موکب و ایستگاه در چذابه، آغاز به فعالیت یک دستگاه ریل باس قطار از خرمشهر به شلمچه و بالعکس با ظرفیت هر رام ۴٠٠ نفر  بخشی از تمهیدات صورت گرفته برای برگشت زائران حسینی است.
معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: چهار رام قطار از خرمشهر به تهران به ظرفیت هر رام ۵٠٠ نفر  و ۲ ریل باس از خرمشهر به مرکز استان به ظرفیت هر رام ۵٠٠ مسافر فعالیت خود را آغاز کرده اند.

وی از استقرار ۲٠٠ اتوبوس برون استانی در شلمچه و ۵٠ اتوبوس درون استانی در چذابه به عمق کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر ۴٠ اتوبوس خط  واحد در شلمچه مستقر است و کار انتقال زائرین را به خرمشهر و آبادان در ۲۴ ساعت شبانه روز انجام می دهد.

حیاتی افزود: در همه مسیرها و و محورهای مواصلاتی مرزی اکیپ امداد ونجات، بهداشت و درمان با هدف انجام تستهای مربوطه بهداشتی از جمله رپید و پی سی آر و یگان‌های انتظامی، پلیس راهور و یگان امداددر بحث خدمات انتظامی و کنترلی استقرار دارند.

188