استاندار خوزستان در دیدار با مدیران شرکت های تابعه وزارت نیرو تاکید کرد؛

لزوم ایجاد توازن میان تولید و مصرف برق استان

استاندار خوزستان گفت: بایست بتوانیم یک توازنی میان تولید و مصرف برق ایجاد کنیم تا مشکلاتی که صنایع و شبکه مصرف خانگی ما بعضاً در تابستان دچار می‌شوند کاهش یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان شامگاه چهارشنبه جمعی از مدیران شرکت های تابعه وزارت نیرو با دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان دیدار و گفتگو کردند.

استاندار خوزستان در پایان این نشست گفت: تولید برق هم برای نیازهای صنعتی و هم مصرف خانگی استان جزو خدمات و نیازمندی های مهم محسوب میشود و ما بایست بتوانیم یک توازنی میان تولید و مصرف برق ایجاد کنیم تا مشکلاتی که صنایع و شبکه مصرف خانگی ما بعضاً در تابستان دچار می‌شوند کاهش یابد.

وی افزود: قرار شد چند طرح توسط مسئولین ذیربط ارائه شود از جمله طرح تولید پنل های خورشیدی که حتی می تواند برای خانواده ها درآمدزایی داشته باشد و از طریق تشکیل کنسرسیوم دولتی و خصوصی و استفاده از منابع ملی این ظرفیت قابل بهره برداری خواهد بود.

استاندار خوزستان اظهار داشت: همچنین طرح های توسعه ای توسط شرکت های تولید برق ارائه خواهد شد و کارخانجات را هماهنگ کردیم از جمله صنایع فولاد که اعلام آمادگی کردند تولید برق داشته باشند که هم خودشان از آن استفاده کنند و هم بخشی از آن را در اختیار شبکه برق استان قرار دهند.

222