استاندار خوزستان در دیدار با مدیران شرکت های فولادی استان؛

خوزستان قطب دوم تولید فولاد در کشور است / بخش مهمی از تولیدات فولادی قابلیت صادرات دارد

استاندار خوزستان گفت: با توجه به اینکه بخش مهمی از تولیدات فولادی قابلیت صادرات دارد امیدواریم با رفع موانع موجود و توسعه صنایع فولاد ارزش افزوده بیشتری در کشور و خوزستان ایجاد شود و بتوانیم با بهره گیری از این ظرفیت به توسعه صادرات بپردازیم و در عین حال به ایجاد اشتغال بیشتر در استان و کاهش نرخ بیکاری کمک شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان نشست مدیران شرکت های فولادی استان روز دوشنبه با حضور دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: خوشبختانه در استان خوزستان ظرفیت‌های زیادی در بخش‌ صنایع فولاد وجود دارد و ۱۴ شرکت بزرگ و متنوع در استان در این صنعت فعال هستند.

وی افزود: در مجموع خوزستان قطب دوم تولید فولاد در کشور است البته در این بخش مسائل و مشکلاتی وجود دارد و ضمن اینکه و روند کار آنها را بررسی کردیم و توضیحاتی در این خصوص ارائه شد.

خلیلیان بیان کرد: تصمیماتی برای رفع موانع پیش روی این شرکت ها و چگونگی پشتیبانی آنها گرفته شد در عین‌حال در این جلسه طرح‌های توسعه ای که باید دنبال کنند که بتوانند این ظرفیت در استان را شکوفا کنند مورد توجه قرار داده شد.

استاندار خوزستان ابراز امیدواری کرد: با توجه به اینکه بخش مهمی از تولیدات فولادی قابلیت صادرات دارد امیدواریم با رفع موانع موجود و توسعه صنایع فولاد ارزش افزوده بیشتری در کشور و خوزستان ایجاد شود و بتوانیم با بهره گیری از این ظرفیت به توسعه صادرات بپردازیم و در عین حال به ایجاد اشتغال بیشتر در استان و کاهش نرخ بیکاری کمک شود.

195