استاندار خوزستان: احداث سد بختیاری، ایجاد سیل بند و کانال سیلاب بر و لایروبی رودخانه های استان از اقدامات ضروری برای مهار سیلاب های احتمالی است

استاندار خوزستان گفت: احداث سد بختیاری در مناطق بالادست، لایروبی رودخانه ها و همچنین سیل بند های روستایی و ویژه مراکز اقتصادی مهم و نیز ایجاد یکسری کانالهای سیلاب بر برای انحراف آب به هورها و کانال های ریزگرد و حفاظت از تاسیسات حیاتی از اقدامات ضروری برای مهار سیلاب های احتمالی است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان نشست مدیریت سیلاب و آبهای سطحی روز دوشنبه به ریاست دکتر صادق خلیلیان استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان در محل استانداری برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست توضیح داد: یکی از مشکلات استان خوزستان از دیرباز این بود که هر چند دهه یک بار دچار سیلاب های بسیار سخت و سهمگینی می شود و سال ۹۸ همین مسائل و مشکلات در استان خوزستان بروز کرد.

وی افزود: به همین خاطر یکسری طرح ها به صورت مجموعه ای از پروژه ها در دست مطالعه قرار گرفت. از جمله این طرح ها احداث سد بختیاری در مناطق بالادست، لایروبی رودخانه ها و همچنین سیل بند های روستایی و ویژه مراکز اقتصادی مهم و نیز ایجاد یکسری کانالهای سیلاب بر برای انحراف آب به هورها و کانال های ریزگرد و حفاظت از تاسیسات حیاتی است.

خلیلیان بیان کرد: برای اجرای این طرح ها زمان بندی صورت گرفت و از دستگاه‌های متولی خواسته شد کارهای اضطراری را به فوریت انجام داده و کارهای بلند مدت و ساختاری را نیز بر اساس اعتبارات دریافتی پیگیری نموده و انجام دهند تا در برابر سیلاب های احتمالی خوزستان ایمنی ایجاد شود.

217