معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از صدور ابلاغیه معاون اقتصادی رئیس جمهور جهت حمایت از کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا در خوزستان خبر داد + متن کامل ابلاغیه

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از صدور ابلاغیه معاون اقتصادی رئیس جمهور خطاب به جمعی از وزیران کابینه و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت حمایت از کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا در خوزستان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان سید نور اله حسن زاده معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری از صدور ابلاغیه معاون اقتصادی رئیس جمهور خطاب به جمعی از وزیران کابینه و رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران جهت حمایت از کسب و کارها و مشاغل آسیب دیده از شیوع کرونا در خوزستان خبر داد.

حسن زاده در خصوص این ابلاغیه توضیح داد: بر اساس مصوبات ستاد ملی کرونا، حمایت های اقتصادی در خصوص کسب و کارهای آسیب دیده ی دوران کرونا در استان خوزستان شامل حمایت های مالیاتی، بانکی، بیمه ای و سایر حمایت‌ها از جمله تمدید مهلت بازپرداخت ها میشود.

معاون استاندار خوزستان افزود: تسهیلات در نظر گرفته شده ی بانکی جهت مشاغل و کسب و کارهای غیر دولتی به شدت آسیب دیده، به اجبار تعطیل یا محدود شده در استان خوزستان شامل گروه‌های ۲ ،۳ و ۴ به ازای هر فرد شاغل در بنگاه اعم از بیمه شده و یا فاقد بیمه، مبلغ ۱۲ میلیون تومان بوده و با نرخ سود ۱۲ درصد و مدت بازپرداخت تسهیلات بصورت ۲۴ ماهه به همراه سه ماه دوره تنفس به متقاضیان ارائه میشود.

حسن زاده تصریح کرد: متقاضیان دریافت این تسهیلات حداکثر تا پایان اردیبهشت ماه فرصت دارند که در سامانه کارا به نشانی: https://kara.mcls.gov.ir ثبت نام نمایند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری ادامه داد: ضمنا مشاغلی که در مراحل قبل موفق به دریافت تسهیلات حمایتی کرونا شده‌اند، امکان دریافت مابه تفاوت مبلغ فوق را خواهند داشت.

حسن زاده اظهار داشت: همچنین در همین راستا چهارمین جلسه بررسی موانع و مشکلات پرداخت تسهیلات نیز باحضور بانک‌های عامل و تعدادی از سازمانهای اجرایی مسئول صنوف آسیب دیده برگزار شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری عنوان کرد: در این نشست مقرر شد به فوریت با سازمانهای اجرایی به خصوص سازمان صنعت و معدن، جهاد کشاورزی و میراث فرهنگی مشکلات پیش آمده در نحوه ثبت نام صنوف مختلف بررسی و مرتفع شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان این ابلاغیه که از سوی محمد نهاوندیان معاون اقتصادی رئیس جمهور خطاب به جمعی از وزیران و رئیس کل بانک مرکزی ارسال شده جهت آگاهی و بهره برداری عموم از جزئیات حمایت های مالیاتی، بانکی، بیمه ای و سایر حمایت‌ها در فایل زیر در دسترس است:

ابلاغیه خوزستان

227