پیام تبریک استاندار خوزستان در پی موفقیت دانشگاه شهید چمران اهواز در ارتقای رتبه بندی میان دانشگاه های کشور

دانشگاه شهید چمران اهواز که اکنون ۶۵ سال از بنیانگذاری آن می گذارد بزرگترین دانشگاه جنوب غرب کشور و محور توسعه ی آموزش عالی در استان خوزستان است. نقش این نهاد ارزشمند علمی در توسعه متوازن استان بر کسی پوشیده نیست و خدمات علمی، آموزشی و فرهنگی این دانشگاه و نقش مهم آن در توسعه آموزش عالی، آبادانی منطقه و تربیت شمار چشمگیری استاد دانشگاه و هزاران معلم و کارشناس در رشته های گوناگون مورد نیاز کشور، منطقه و استان انکار ناپذیر است‌.

خوشبختانه در چند سال گذشته پژوهشگران و متخصصان این دانشگاه در عمل به مسئولیت اجتماعی خود پژوهش های متنوعی را برای بهبود خدمات مهندسی و کاهش وابستگی به بیگانگان در صنایع مختلف به ویژه صنعت نفت و گاز اجرا کردند که بومی سازی دانش و تولید و بهره برداری از پمپ های میله ای مکثی (SRP) نمونه‌ای از این نقش آفرینی ارزنده است.

اکنون که در اجرای سیاست های علمی دولت تدبیر و امید و برنامه‌ریزی مجموعه مدیریت دانشگاه و تلاش و همراهی همه دانشگاهیان پس از سال‌ها این دانشگاه در رتبه بندی پایگاه استنادی جهان اسلام در بین ۱۰ دانشگاه جامع و بزرگ کشور قرار گرفته است بایسته می‌دانم این موفقیت ارزشمند را به جامعه دانشگاهی شهید چمران اهواز، جامعه علمی و مردم شریف استان تبریک بگویم و از همه دست‌اندرکاران که کوشش های آنان ارتقای جایگاه دانشگاه را در پی داشته است سپاسگزاری می نمایم و امیدوارم استادان، کارکنان و دانشجویان عزیزان آن بر تلاش‌های علمی خود برای تداوم موفقیت های این دانشگاه بیافزایند.

توفیق و بهروزی و استمرار خدمات علمی، پژوهشی فرهنگی و اجتماعی دانشگاهیان دانشگاه شهید چمران اهواز را از پروردگار متعال مسئلت می کنم.

قاسم سلیمانی دشتکی
استاندار خوزستان

569