استاندار خوزستان تاکید کرد: ضرورت نظارت بیشتر بر بازار سیمان/جلوگیری از خروج مرغ از استان

استاندار خوزستان با تاکید بر جلوگیری از خروج مرغ از استان  توسط نیروی انتظامی گفت: این مساله باید در مبادی خروجی استان به صورت ویژه کنترل شود تا زمانی که بازار ماه رمضان تنظیم و مشکل تامین مرغ در استان برطرف شود.

قاسم سلیمانی‌دشتکی  روز چهارشنبه در نشست تنظیم بازار خوزستان در استانداری  با اشاره به ثبت سامانه‌ای برای توزیع شکر گفت: لازم است ساز و کاری  برای توزیع سهمیه شکر تعریف شود تا شاهد اختلاف قیمت در این کالا نباشیم .

وی با تاکید بر اینکه موجودی مرغ استان برای نیمه نخست ماه رمضان کافی است گفت:  از هم اکنون باید ظرفیتی خریداری شود تا مشکل کمبود مرغ نداشته باشیم.

استاندار خوزستان با تاکید بر بررسی مساله تولید و عرضه مرغ در استان بیان کرد: ضرورت دارد ساز و کاری در نظر گرفته شود تا مشکل مرغ در خوزستان رفع شود همچنن کشتار مرغ در خوزستان افزایش یابد تا در ماه مبارک رمضان مشکلی در زمینه تامین مرغ نداشته باشیم.

وی در خصوص نظارت بر بازار و توزیع مرغ در خوزستان افزود: بخش‌های بازرس و ناظر بر بازار باید بازار را کنترل کند تا مردم اذیت نشوند و بحث نظارت بر توزیع مرغ در بازار را باید به صورت جدی اجرایی کرد، نیروی انتظامی موظف است با قدرت جلوی خروج مرغ را از استان خوزستان بگیرد

سلیمانی افزود: به دنبال ایجاد آرامش در بازار مرغ هستیم و این مهم با همکاری بخش‌های مختلف به وجود می‌آید. در سطح کشوری نیز پیگیری خواهیم کرد تا سهمیه مرغ خوزستان افزایش یابد و بخشی از نیاز استان تامین شود.

وی در خصوص قیمت شن و ماسه و سیمان در بازار گفت: بر اساس آنچه به من گزارش داده شده است، قیمت سیمان از درب کارخانه تا زمانی که به دست مصرف‌کننده می‌رسد بیش از دو برابر می‌شود. این امر به دلیل ضعف مدیریت و عدم نظارت بر بازار است که باید مورد توجه مدیران قرار بگیرد.

استاندار بیان کرد: باید نظارت بر فروشندگان و عاملان توزیع قوی‌تر شود؛ اگر نظمی در توزیع داده شود قطعا شرایط قیمت سیمان در بازار استان خوزستان مطلوب خواهد شد. اگر سامانه‌ای ایجاد شود تا توزیع و فروش سیمان سامانه‌ای شود، نظارت آسان خواهد شد و دست دلالان نیز از بازار سیمان قطع می‌شود.

 

263