رییس ستاد انتخابات استان:

تمهیدات لازم برای انتخابات متناسب با شرایط کرونا در خوزستان اندیشیده شده است

رییس ستاد انتخابات خوزستان با بیان این که روند برگزاری انتخابات پیش رو بر اساس شرایط کرونایی خوزستان برنامه‌ریزی می‌شود گفت: با توجه به این شرایط برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و حفظ سلامت مردم تعداد شعب رای‌گیری افزایش می‌یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان رضا نجاتی رییس ستاد انتخابات استان روز دوشنبه در نشست ستاد انتخابات استان خوزستان که با حضور فرمانداران و اعضای ستاد انتخابات استان برگزار شد اظهار داشت: همه تمهیدات لازم برای انتخابات با وجود بیماری کرونا اندیشیده شده و راهکارها در حال بررسی است، البته باید تا روز ۲۸ خرداد، روند کرونا در استان مشخص شود در مجموع یکی از راهکارهای مورد نظر ما افزایش شعب رای‌گیری برای جلوگیری از تراکم جمعیت رای دهندگان است همچنین شعبه ‎هایی که فضای کمتری دارند تغییر خواهند کرد تا رای‌گیری در فضای بهتری صورت گیرد.

وی یکی از دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی استاندار را شیوه‌نامه‌های بهداشتی حین برگزاری انتخابات، برنامه‌‎های هیات‌های اجرایی و آموزش‌های هیات‌های اجرایی و نظارت دانست و گفت: نشست امروز برای هماهنگی بین فرمانداران و هیات‌های نظارت بوده که این جلسات تا روزهای پایانی، به منظور هماهنگی و هم‌افزایی ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی ثبت نام داوطلبان ششمین دوره انتخابات شورای شهر در خوزستان، افزود: در این دوره حضور بانوان و جوانان چشمگیر بوده است و کار بررسی صلاحیت‌ها به خوبی در حال انجام است و همه مراحل انتخابات و دستورالعمل‌ها بر اساس برنامه زمانبندی پیش می‌رود.

رییس ستاد انتخابات خوزستان همچنین با اشاره به آغاز ثبت نام داوطلبان شوراهای روستایی در ۱۶ فروردین، به داوطلبان توصیه کرد که به دفاتر قضایی برای اخذ گواهی عدم سوءپیشینه مراجعه کنند.
نجاتی افزود: روند ثبت نام مشابه ثبت نام داوطلبان انتخابات دوره ششم شورای شهر از طریق گوشی و دفاتر پیشخوان است و در مواردی که مشکلی وجود داشته باشد می‌توانند ثبت نام خود را در بخشداری‌ها انجام دهند.

نجاتی گفت: روند بررسی صلاحیت داوطلبان شوراهای شهر و روستا بر اساس برنامه زمانبندی انجام می‌شود و همزمان با ثبت نام، استعلام از منابع چهارگانه که ملاک بررسی صلاحیت‌ها خواهد بود انجام می‌شود و پس از بررسی‌های هیات‌های نظارت، ۲۴ اردیبهشت نتیجه نهایی به داوطلبان اعلام خواهد شد.

وی گفت: در روز ۲۸ خرداد بار دیگر برای نظام اسلامی، مملکت و سرنوشت‌مان در انتخابات شرکت خواهیم کرد و تمام سعی ما این است که اجرای قانون، سلامت انتخابات و مشارکت حداکثری به اجرا درآید و این بار خوزستان هم برگ زرین دیگری به افتخارات خود بیفزاید.

140