با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و معاون عمرانی استانداری خوزستان؛

طرح‌های آبرسانی به ۴۲ روستای خوزستان به بهره برداری رسید

طرح‌های آبرسانی به ۴۲ روستای خوزستان با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو و معاون عمرانی استانداری خوزستان به بهره برداری رسید.

طرح‌های آبرسانی به ۴۲ روستای خوزستان روز سه شنبه با حضور ویدئوکنفرانسی وزیر نیرو، معاون عمرانی استانداری و جمعی از مسئولان به بهره برداری رسید.

این طرح‌ها در بخش اول آبرسانی در خوزستان، در ۵ شهر شامل ۱۱ روستا در رامشیر شامل روستاهای شاوه‌ها چای عوفی، ۶ روستا در بخش‌های مرکزی و غیزانیه اهواز شامل روستاهای حاشیه دز و شعیط و ملچ، ۱۴ روستا در جفیر شهرستان هویزه، ۹ روستا در روستاهای ام السراجینه و کاییدیه شهر باوی و ۲ روستای حومه غربی رامهرمز بوده‌اند.

از این ۴۲ روستا، ۲۶ روستا با جمعیت یک هزار و ۷۷۲ خانوار و جمعیتی بالغ بر ۷ هزار و ۲۴۱ نفر، فاقد شبکه آبرسانی بوده‌اند و با تانکر سیار آبرسانی می‌شدند که با این پروژه‌ها، مشکل این خانواده‌ها در تامین آب شرب از طریق شبکه برطرف شد.

این پروژه‌ها با خط انتقالی به طول ۹۷ کیلومتر و نیز ۹۸ کیلومتر شبکه توزیع اجرا شده است. میزان تولید آب آشامیدنی ۴۰ لیتر در ثانیه است و با افتتاح این پروژه‌ها بیش از ۱۱ هزار نفر از نعمت آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

این پروژه‌ها از اعتبارات صندوق توسعه ملی از سال ۹۸ اجرا شده‌اند و بیش از ۳۷ میلیارد تومان اعتبار داشته‌اند.

141