فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونا:

لزوم ارائه نتیجه آزمایش تشخیص کرونا جهت ورود به پایانه های حمل و نقل مسافری

ولی الله حیاتی فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: افرادی که قصد سفر دارند ملزم به ارائه نتیجه آزمایش تشخیص کرونا به جهت استفاده از سرویس حمل و نقل مسافرین هستند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، ولی الله حیاتی فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونا صبح امروز در بازدید از پایانه های مسافری راه آهن و فرودگاه اهواز با بیان اینکه نظارت بر اجرای پروتکل ها یکی از محور های قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونا در استان است، گفت: طی بازدیدی که از راه آهن و فرودگاه اهواز داشتیم پروتکل ها تا حدودی رعایت شده بود، اما مهم ترین موضوع برای قرارگاه عملیاتی و نظارتی ستاد مقابله با کرونا، رعایت استفاده از یک سوم ظرفیت پایانه های حمل و نقل مسافرین در شهر های با وضعیت قرمز استان است.

وی افزود: متأسفانه شاهد عدم رعایت استفاده از یک سوم ظرفیت پایانه های حمل و نقل مسافرین بودیم که پیرو آن تذکرات لازم داده شد.

حیاتی با تأکید بر لزوم ارائه نتیجه آزمایش تشخیص کرونا برای تهیه بلیط و استفاده از سرویس حمل و نقل عنوان کرد: افرادی که به عنوان مسافر به پایانه های حمل و نقل مسافرین مراجعه می کنند، باید ۹۶ ساعت قبل از حرکت تست ابتلا به ویروس کرونا را انجام داده باشند و در صورتی که در فاصله زمانی کمتر از ۹۶ ساعت برای تهیه بلیط و ورود به پایانه ها مراجعه می کنند، باید نتیجه تست منفی خود را ارائه بدهند تا بتوانند از سرویس حمل و نقل مسافرین در راه آهن یا فرودگاه استفاده کنند.

وی افزود: نرم افزار کاربردی موبایل ماسـک هم در این خصوص به جهت کنترل بهتر معرفی شده که نیازمند دقت و توجه بیشتر است.

فرمانده قرارگاه نظارتی و عملیاتی ستاد مدیریت بیماری کرونا گفت: مراکز انجام تست PCR در نزدیک ترین نقاط منتهی به راه آهن و فرودگاه اهواز توسط دانشگاه علوم پزشکی استقرار پیدا کردند تا مسافرین با مراجعه به این مراکز در سریع ترین زمان ممکن آزمایش تشخیص ابتلا به ویروس کرونا را انجام دهند.

حیاتی بیان کرد: با تشدید نظارت بر فعالیت اصناف تنها گروه یک اجازه فعالیت دارند و  و مردم نیز که در محوریت قرار دارند با رعایت پروتکل ها می توانند به مدیران اجرایی در مدیریت و توقف شیوع بیماری کرونا کمک بسزایی کنند.

169