معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان: صبر و سختکوشی دو ویژگی مهم دکتر شریعتی بود / برای جناب آقای سلیمانی که فرزند خوزستان بزرگ هستند آرزوی موفقیت دارم

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری در آئین تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید خوزستان گفت: در این مدتی که این برادر عزیز مسوولیت داشتند از زحمات و تلاش های بی وقفه و شبانه روزی ایشان تشکر میکنم و برای جناب آقای سلیمانی که به اعتقاد من فرزندی از خوزستان بزرگ هستند آرزوی موفقت میکنم و امیدوارم با تلاش مضاعف و همکاری مدیران در این مسوولیت موفق باشند و در مدت باقیمانده از دولت آلام و رنج های مردم استان را کاهش دهند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان علی حسین حسین زاده معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان روز پنجشنبه در آئین تکریم و معارفه استانداران پیشین و جدید خوزستان در محل تالار امام رضا (ع) در شهرک نفت اهواز ضمن خیر مقدم به مدعوین جلسه گفت: به خاطر دارم در جلسه ای که در سالهای گذشته در قالب مسوولان دانشگاهی محضر مقام معظم رهبری رسیدیم ایشان به ما گفتند امیدوارم این مسوولیت های اجرایی توشه ای برای آخرت شما باشد.

وی افزود: لازم است دو ویژگی دکتر شریعتی در دوران مسئولیت مدیریت استان را ذکر نمایم؛ یکی صبر و متانت و بردباری ایشان در کارها بود که نعمت بزرگی به شمار میرود و دیگری سختکوشی در کارها و امور بود که از این دو ویژگی مصادیقی را بازگو میکنم.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری بیان کرد: در برهه ای از ایام اربعین به خاطر دارم با توجه به اینکه مرز چذابه در ابتدای برگزاری مراسم فاقد زیرساخت هایی نظیر آب، برق و جاده بود استاندار روزانه سه بار به مرز چذابه رفت و آمد داشتند که بار سوم که نیمه شب بود از ایشان پرسیدم که دلیل این حجم از رفت و آمدها چیست که پاسخ دادند که این نظارت و حضور با این هدف است که مبادا زائری بی سرپناه و بدون امکانات لازم در راه مانده باشد. گرچه که بسیاری از حمایتهایی که در اربعین داشتیم در بخش مشارکت مردمی بود.

حسین زاده ادامه داد: در جریان سیل خوزستان در فروردین ۹۸ همگان ظواهر سختکوشی و انسجام ملت را در آن شرایط دیدند و لمس کردند. اما این بحران بزرگ مسائلی داشت که شاید خیلی عیان نبود. من شاهد حجم آبی که از پشت سدها  منتقل میشد بودم.  به طور مثال به گفته کارشناسان امر سد کرخه حداکثر ۴ میلیارد ۵۰۰ میلیون متر مکعب ظرفیت دارد و بیش از این حجم در صورتی که دریچه ها را با نکنیم خطرناک است و احتمال شکستدگی سد وجود دارد.

معاون سیاسی و اجتماعی استاندار اظهار داشت: در آن ایام حجم آب به میزان زیادی بیش از حداکثر ظرفیت سد وارد میشد. و این صبر و بردباری و متانت دکتر شریعتی در مدیریت شرایط بود که وضعیت کنترل شود و اگر هر مسوول دیگری در آن شرایط قرار میگرفت قافیه را می باخت.

حسین زاده در پایان گفت: در این مدتی که این برادر عزیز مسوولیت داشتند از زحمات و تلاش های بی وقفه و شبانه روزی ایشان تشکر میکنم و برای جناب آقای سلیمانی که به اعتقاد من فرزندی از خوزستان بزرگ هستند آرزوی موفقت میکنم و امیدوارم با تلاش مضاعف و همکاری مدیران در این مسوولیت موفق باشند و در مدت باقیمانده از دولت آلام و رنج های مردم استان را کاهش دهند.

515