آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه گروهی عکس تشییع میلیونی سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید مجاهد ابومهدی المهندس

آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه گروهی عکس تشییع میلیونی سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید مجاهد ابومهدی المهندس شامگاه سه شنبه با حضور مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان و جمعی از مدیران و عکاسان خوزستانی برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان؛ آیین اختتامیه نخستین نمایشگاه گروهی عکس تشییع میلیونی سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید مجاهد ابومهدی المهندس شامگاه سه شنبه با حضور شهاب رزمی مدیرکل بازرسی خوزستان ، سعید رضوانی مدیرکل روابط عمومی و امور بین المللی استانداری ، مهدی مکارمی مدیرکل برنامه ریزی ،نوسازی و تحول اداری استانداری و جمعی از عکاسان و اصحاب رسانه خوزستانی در سالن جلسات استانداری خوزستان برگزار شد .

در این آیین شهاب رزمی با اشاره به شان و جایگاه عکاسان استان در ثبت رویدادهای تاریخی گفت: در هر رویداد تاریخی این ثبت آثار است که یادگاری برای نسل های آینده به جای می گذارد.

وی افزود: صنعت عکاسی یکی از صنایع ماندگار در تاریخ است که هویت، اتفاقات ارزشی و فرهنگی یک کشور را به آیندگان و سایر ملت ها معرفی می کند.

مدیر کل بازرسی استانداری خوزستان گفت: این هنر عکاسان است که می تواند آثار با ارزشی را برای یک کشور به ثبت برساند .

وی بیان کرد: ثبت آیین تشییع پیکر مطهر سپهبد شهید سلیمانی و شهید ابومهدی المهندس توسط عکاسان خوزستانی یکی از اقدامات ارزشمند در کارنامه این استان شهید پرور است و این حضوری میلیونی برای آیندگان با اهمیت ترین واقعه تاریخی خوزستان خواهد بود.

همچنین در این مراسم سعید رضوانی ضمن تقدیر از عکاسان استان برای پوشش گسترده آیین تشییع پیکر مطهر سپهبد شهید سلیمانی، ثبت این رویداد تاریخی را یکی از مهمترین اقدامات موثر جامعه عکاسان استان برشمرد و یادآور شد که انعکاس این تشییع میلیونی سند محکمی بر ارادت ملت شریف ایران و مردم شهید پرور خوزستان به این شهید والامقام بود و انعکاس تصاویر ماندگار از این مراسم پرشکوه در کشور و دنیا منشا مراسمات بعدی در سایر شهرها شد.

وی همچنین برگزاری این جشنواره را از اقدامات موثر فرهنگی جهت ارج نهادن به تلاش ها و جایگاه عکاسان تلاشگر استان دانست.

مدیر کل روابط عمومی استانداری خوزستان از کادر اجرایی این جشنواره نیز تقدیر کرد.

مهدی مکارمی نیز در این آیین گفت: رویدادهای گذشته زمانی که توسط دوربین عکاسان به تصویر کشیده می شود می تواند به عنوان یک میراث برای ما به یادگار بماند.

وی افزود: رویداد مهم مراسم تشییع میلیونی پیکر شهید سلیمانی به همت عکاسان در حافظه تاریخ ماندگار و از فراموشی این واقعه بزرگ جلوگیری شد.

وی ادامه داد: جا دارد از عکاسان خوزستانی برای حضور موثر خود در این آیین تشییع و ثبت آثار ارزشمند قدردانی کنیم.

مکارمی گفت: عکاسان خوزستانی در حادثه ۳۱ شهریور سال ۹۷ نیز با تصاویر ارزشمندی که از این جنایت بزرگ به ثبت رساندند مظلومیت این شهدای والامقام را به جهانیان مخابره کردند.

در پایان این مراسم دبیر جشنواره و مسئولان استانداری خوزستان با لوح و هدایایی از عکاسان خوزستانی تقدیر کردند.

در نخستین نمایشگاه گروهی عکس تشییع میلیونی سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و شهید مجاهد ابومهدی المهندس آثاری از
عبدالوهاب کروشاوی، محمد آهنگر محمدرضا خبازان، علیرضا محمدی، مرتضی یاقوتی، مهدی پدرام‌خو،خلیل موسوی، مهناز دژبان، منا صیافی و علی لطیفی از ۱۶ تا ۳۰ دی ماه به نمایش گذاشته شد.

107