استاندار خوزستان:

خدمت رسانی در جهت عدالت، فلسفه وجودی حکومت اسلامی است/ کار در مبحث راه ها به اتمام نرسیده است

استاندار خوزستان گفت: گروه های جهادی به تناسب تخصص های مختلف در مقاطع مختلفی همچون سیل، کرونا و دیگر شرایط به کمک مردم شتافتند و این مهم جای تقدیر و تشکر ویژه دارد و تنها خداوند شاهد و آگاه به تمامی اقدامات و کار هایی است که آنها در حال انجام آن هستند و این یعنی قدم برداشتن در مسیر الی الله.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در جلسه ای با حضور اعضای قرارگاه جهادی امام رضا(ع) خوزستان با اشاره به تأکیدات مکرر رهبر معظم انقلاب در زمینه جهاد و خدمت رسانی به محرومین و سخن امیر المومنین حضرت علی (ع) در مورد بی ارزش بودن حکومت در صورت عدم رسیدگی به امور نیازمندان گفت: فلسفه وجود حکومت اسلامی خدمت رسانی و ایجاد شرایط بهتر و مدیریت مناسبـتر در جهت عدالت و آزادی برای مردم است.

وی افزود: ارزش واقعی حکومت در ایجاد شرایط خدمت به مردم است و بدون توجه به این مهم می تواند امر بی ارزش و سوق دهنده به سوی شر و شیطان نیز باشد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه نگرش گروه های جهادی بیانگر و مصداق بارز “بنی آدم اعضاء یکدیگرند، که در آفرینش ز یک گوهرند” است گفت: کار جهادی در مسیر کمک و حمایت از محرومین و نیازمندان جامعه است و فعالین این راه از جمله افراد دردمند جامعه و کسانی هستند که دارای وجدانی بیدار و تفکر اجتماعی دارند و فرد گرایی برای آنها معنی ای ندارد و درد جامعه را درد خویش می دانند و وقت و انرژی خود را برای کمک به همنوع خود می گذارند و این کار با توجه به نیت خالصانه و خدا پسندانه اش کاری بسیار نیک و ارزشمندی است.

وی با تأکید بر اینکه باید در تقویت و گسترش ارزش های خوب در جامعه کوشا باشیم افزود: در این مدت سعی بر این بوده تا در حد توان خود با حمایت و همراهی گروه های مختلف جهادی بتوانیم کمکی به مردم کنیم.

شریعتی با بیان اینکه گروه های جهادی به تناسب تخصص های مختلف افراد در مقاطع مختلفی همچون سیل، کرونا و دیگر شرایط دوشادوش هم به کمک مردم شتافتند و این مهم جای تقدیر و تشکر ویژه دارد گفت: تنها خداوند شاهد و آگاه به تمامی اقدامات و کار هایی است که گروه های جهادی در حال انجام آن هستند و این یعنی قدم برداشتن در مسیر الی الله.

وی همچنین با اشاره به مبحث سیل و راه ها عنوان کرد: همانطور که وزیر راه در جلسه ای مطرح کردند، طبق اعتبار های تخصیص یافته، آنچه که به ما ابلاغ شده انجام شده است، اما کار ما در موضوع سیل و راه ها به اتمام نرسیده و راه روستای مگران ۳ و شعیبیه دارای مشکلاتی است. البته در شعیبیه در حدود ۱۲ کیلومتر جاده کار شده و حدود ۲۰ کیلومتر باقی مانده نیز در دستور کار است و انجام خواهد شد.

نماینده عالی دولت با بیان اینکه در زمان سیل خدمات ارزنده ای از جانب نظام جمهوری اسلامی برای مردم انجام شده است گفت: در هیچ جایی از دنیا چنین خدمات و تعهداتی در زمان وقوع بلایای طبیعی نخواهید دید، اما نظام جمهوری اسلامی پس از وقوع سیل خدماتی استاندارد و مهندسی به مردم از جمله ساخت و تعمیر منازل، مدارس، درمانگاه ها و همچنین بهسازی روستا ها و پرداخت خسارت کِشت ارائه کرده است.

وی با بیان اینکه رعایت انصاف و عدل را باید سرلوحه کار خود قرار داده و اتحاد در انجام کار ها و پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی در ایجاد رفاه برای مردم بسیار مهم است گفت: در جوامع مختلف مشکلات مختلفی نیز وجود دارد و همه به این امر آگاه هستیم، اما نباید با یک جانبه نگری ها و رفتار های نادرست باعث از دست رفتن سرمایه های اجتماعی نظام جمهوری اسلامی شویم.

استاندار خوزستان ادامه داد: باید در کنار بازگو کردن خدمات و اقدامات مفیدی که برای جامعه انجام شده با نقد های درست مشکلات جامعه را به صورت ریشه ای بررسی و حل کنیم تا دیگر شاهد بروز آن مشکلات نباشیم و به دشمنان نیز فرصت سوء استفاده از شرایط موجود را ندهیم.

316