استاندار خوزستان تاکید کرد:

بهبود زندگی درمناطق محروم خوزستان از اولویت‌های‌ دولت است

استاندار خوزستان گفت: امید است بتوانیم منازل مناطق محروم خوزستان به ویژه بندر امام خمینی (ره) و شهر چمران از توابع ماهشهر که در جریان بارندگی آذر امسال دچار خسارت شدند با اقدامات انجام شده دولت بهبود ببخشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان؛ غلامرضا شریعتی عصر دوشنبه در نشست قرارگاه بازسازی و نوسازی مناطق خسارت دیده از آبگرفتگی اخیر خوزستان در اداره‌کل مدیریت بحران استانداری؛ اظهار داشت: هم اکنون در بندرامام خمینی(ره) به ویژه شهرک شهید صباغان، روند اقدامات بازسازی به نسبت خوب پیش رفته و پرداختی‌های نخست خسارت، انجام شده است.

او افزود: با برنامه‌ریزی بنیاد مسکن خوزستان، امیدواریم روند بازسازی منازل تخریبی شروع شود؛ البته اقدام لازم در منازل تعمیری آسیب دیده از گذشته آغاز شده و در حال انجام است.

نماینده عالی دولت در استان بیان کرد: امیدواریم با تمهید دولت و مصوباتی که داشته و همچنین کمک‌ شرکت‌های پتروشیمی، اداره کل بنادر و دریانوردی خوزستان و بنیاد مستضعفان تعداد منازل بیشتری را بازسازی کامل و یا تعمیر کنیم و بتوانیم از این مسیر حتی کسانی که شرایط درستی برای زندگی نداشتند را سامان داده و خانه‌های خوبی برای آنها بسازیم.

وی عنوان کرد: برای ایجاد زیرساخت‌های مناطق دچار آبگرفتگی نیز برنامههایی در نظر گرفته شده تا زیرساخت‌ها توسعه پیدا کنند.

 

86