استاندار خوزستان خبر داد:

عدم ایجاد تغییر در نحوه فعالیت ادارات استان/استعلام سلامت مسافرین با کد ملی

استاندار خوزستان در جلسه ستاد کرونای استانی با اشاره به پابرجا بودن شرایط قبلی در مورد حضور کارکنان هر دستگاه در استان گفت: در ورودی شهر ها با بررسی سوابق سلامتی ثبت شده افراد بیمار در سامانه اطلاعاتی و کد ملی آنها با استفاده از کارت ملی هوشمند از ورود آنها جلوگیری به عمل خواهد آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در جلسه ستاد کرونای استانی با اشاره به روند رو به کاهش ابتلا به بیماری کرونا در استان عنوان کرد: طی هفته اخیر شاهد کاهش تعداد موارد بستری و فوتی به علت ابتلا به بیماری کرونا نسبت به هفته قبل از آن بودیم که این اتفاق نشان دهنده رشد استفاده از لوازم خود مراقبتی و رعایت بیشتر و بهتر پروتکل های بهداشتی اعم از تهویه مناسب فضا های بسته، استفاده از ماسک و کاهش حضور در اجتماعات مختلف توسط مردم می باشد.

وی افزود: همچنین دانشگاه علوم پزشکی، بسیج جامعه پزشکی، سپاه و نیروی انتظامی، صدا و سیما، گروه های جهادی و سازمان هلال احمر و سایر دستگاه ها با همکاری و هماهنگی های لازم به کمک هم آمده و طی یک برنامه منظم و منسجم وظایف خود را انجام دادند که این خود از دلایل کاهش آمار ابتلا و فوتی می باشد.

شریعتی با اظهار امیدواری در تداوم چنین اقدامات و همکاری هایی در بین دستگاه ها و مردم گفت: باید کماکان با برنامه ریزی های درست بتوانیم این روند نزولی را با سرعتی بیش از پیش حفظ کرده و ادامه دهیم.

وی همچنین با اشاره به پابرجا بودن نسبت های از پیش تعیین شده حضور کارکنان هر دستگاه و اداره در شهر های با وضعیت های زرد، نارنجی و قرمز اظهار کرد: طی مصوبه جلسه ستاد ملی کرونا به ریاست رئیس جمهور، ادارات طبق تصمیمات قبلی به فعالیت های خود ادامه خواهند داد و تغییر جدیدی در فعالیت ادارات و کارکنان آنها ایجاد نشده است.

نماینده عالی دولت در استان با رضایت بخش خواندن مراقبت ها در مبادی ورودی شهر ها و در دستور کار قرار گرفتن روش جدید استعلام سلامت افراد از طریق کد ملی به جهت ورود و استفاده از حمل و نقل عمومی گفت: در مبحث ورود افراد به سرویس حمل و نقل عمومی قرار بر این شد تا در ورودی ها با بررسی سوابق سلامتی ثبت شده افراد بیمار در سامانه اطلاعاتی و کد ملی آنها با استفاده از کارت ملی هوشمند از ورود آنها جلوگیری به عمل آید.

وی با اشاره به اینکه تعداد زیادی از مردم کارت های هوشمند ملی خود را دریافت کرده اند ادامه داد: امروز هم پیرو این تصمیم از ورود بیش از هزار نفر به قطار، هواپیما و اتوبوس جلوگیری به عمل آمده و این روند همچنان ادامه خواهد داشت و افرادی که فاقد کارت ملی هوشمند هستند نیز می توانند با ارائه کد ملی خود نسبت به استعلام سلامت به جهت استفاده خدمات اقدام کنند.

5665