استاندار خوزستان خبر داد:

ابلاغ مجوز واردات کالای ملوانی به بندر خرمشهر / راه‌اندازی بازار ته‌لنجی سبب توسعه تجارت و اشتغال خرمشهر خواهد شد

استاندار خوزستان گفت: ما از امروز می توانیم شاهد ورود کالای ملوانی در بندر خرمشهر باشیم، در این خصوص با تشکیل بازاری برای کالاهای ملوانی و ته لنجی شاهد ایجاد فرصت های شغلی جدید در این شهرستان خواهیم شد.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان؛ غلامرضا شریعتی در گفت‌و‌گو با خبرنگاران اظهار داشت: با پیگیری‌هایی که طی ۶ ماه گذشته تا کنون انجام شده، خوشبختانه توانستیم از وزارت کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالای کشور مجوز کالای ملوانی را برای بندر خرمشهر بگیریم.

وی با بیان اینکه این مهم ابلاغ شد، افزود: ما از امروز می توانیم شاهد ورود کالای ملوانی در بندر خرمشهر باشیم، در این خصوص با تشکیل بازاری برای کالاهای ملوانی و ته‌لنجی شاهد ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در این شهرستان خواهیم شد.

نماینده عالی دولت در خوزستان با اشاره به اینکه خرمشهر از دیر باز مرکز تجارت ایران بوده، بیان کرد: راه‌اندازی بازار کالای ملوانی و ته‌لنجی سبب توسعه و رونق بخشی وضعیت تجاری و اشتغال خرمشهر خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به دیگر بنادر خوزستان تصریح کرد: وضعیت بنادر هندیجان و شادگان نیز در خصوص ورود کالای ملوانی و ته لنجی نیز تقریبا عادی است و این رویه در حال انجام است، البته در دیگر بنادر استان نیز پیش از این مجوز کالای ملوانی و ته لنجی داده شده بود و بندر خرمشهر نیز از امروز همچون دیگر بنادر استان از این مزیت بهره‌مند شد.

292