استاندار خوزستان:

اعمال مجدد محدودیت‌های وضعیت قرمز کرونا در خوزستان

استاندار خوزستان با اشاره به افزایش بیماران مبتلا با کرونا در خوزستان گفت: تمامی مقررات ویژه وضعیت قرمز ناشی از ویروس کرونا همانند گذشته بر استان خوزستان اعمال می‌شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز شنبه ۵ مهرماه در نشست ستاد مدیریت بیماری کرونا در اداره کل مدیریت بحران استانداری خوزستان اظهار داشت: شیب بیماری کرونا در یک تا ۲ هفته گذشته افزایشی شده است این درحالی است که در یک تا ۲ ماه گذشته تقرییا این وضعیت مهار شده بود.

وی با بیان این که این افزایش شیب ملایم است تصریح کرد: اگر مردم همانند قبل برای مهار کرونا همراهی کنند می‌توانیم خیلی سریع شرایط را کنترل کنیم.

استاندار خوزستان یادآور شد: در حال حاضر تعداد فوتی‌ها و بستری‌ها افزایش یافته است و ضرورت دارد با جدیدت این وضعیت را کنترل کنیم‌ و باید مقررات شرایط قرمز در استان اعمال شود و هیچکس حق تخطی از آن را ندارد.

وی اعلام کرد: اگر نیاز به تعطیلی در صنوف مختلف باشد پس از بررسی به وزارت کشور و ستاد ملی کرونا گزارش می‌شود و در این باره تصمیم‌ نهایی گرفته می‌شود.

شریعتی تاکید کرد: با وجود عشق و علاقه به اباعبدالله الحسین(ع) اما بنا بر شرایط موجود مراسم‌ اربعین حسینی در استان نداریم.

وی گفت: علاوه بر آن مراسم راهپیمایی قدمگاه های امام رضا(ع) که هرساله در شهرستان بهبهان نیز برگزار می‌شود منتفی است.

وی گفت: هیچگونه تجمعی در سطح استان اعم‌ از ترحیم، عروسی و ‌… نباید شکل بگیرد و زیارت اهل قبور به صورت کنترل شده باشد.

استاندار خوزستان با اشاره به بارندگی‌های پیش رو و احتمال تنگی نفسی‌های ناشی از درخت کونوکارپوس و تاثیر آن بر تشدید کرونا بیان کرد: بنا شد هرس این درختان با جدیت و خیلی سریع انجام شود چراکه با اولین بارش‌ها امکان بروز تنگی‌نفس‌ها وجود دارد که با هرس قابل کنترل است.

وی با بیان صدور دستور تشکیل تیم‌های نظارتی و بازدیدی بیان کرد: باید دستگاه‌های مختلف به آموزش و پرورش کمک کنند و نظارت جدی در آن صورت گیرد، البته تعداد دانش‌آموزان مبتلا بسیار کم بوده است و کسانی که مبتلا شده‌اند وضع جسمانی خوبی دارند.

شریعتی توضیح داد: کمیته فرهنگی ستاد مدیریت کرونا، دستگاه‌های فرهنگی و اجتماعی، صدا و سیما، رسانه‌های مختلف مجددا تبلیغات گسترده در سطح استان پیرامون استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری فیزیکی و حضور نداشتن در تجمعات انجام دهند.

450