استاندار خوزستان بر نظارت جدی بر قیمت ماسک تاکید کرد

استاندار خوزستان بر نظارت جدی بر قیمت ماسک تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی استانداری خوزستان نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا روز شنبه ۱۱ مردادماه به ریاست غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان در محل استانداری برگزار شد.
استاندار خوزستان در این نشست با تبریک دهه ولایت و امامت گفت: علم و دانش در حوزه های مختلف حالت انباشتگی پیدا میکند و ما نسبت به نسل های قبل از آگاهی و دانش بیشتری برخورداریم.
وی افزود: کرونا تلگنری به جامعه بشری زد و بشر را از خواب غفت بیدار نمود و همه ما را تحت تاثیر قرار داده است و سوالات بی جواب زیادی در خصوص این بیماری داریم.
شریعتی خاطرنشان کرد: کادر درمانی ما در خط مقدم مبارزه با این پدیده بوده اند و در این راه فداکاری های بزرگی داشته اند.
استاندار خوزستان اظهار داشت: کرونا حتی ما را از بیان موفقیت های خود باز میدارد چرا که منجر به سهل انگاری و بازگشت پیک بیماری میشود همچنانکه در استان شاهد این روند بودیم.
وی ادامه داد: هم اکنون نیز که در شرایط بهبودی وضعیت هستیم نیز در بیان موفقیت های خود احتیاط به خرج میدهیم و باید همچنان تاکید بر رعایت پروتکل ها و احتیاط ها را داشته باشیم.
شریعتی بیان کرد: باید از این شرایط بهبودی حفاظت نماییم چرا که دستاورد زحمات مردم و یکایک مسوولان بوده است.
استاندار خوزستان با اشاره به در پیش بودن عید غدیرخم گفت: با اینکه ما بر وحدت اسلامی تاکید داریم اما نسبت به این واقعه مهم تاریخی توجه ویژه داریم و بر پیروی از امامت افتخار میکنیم.
شریعتی ادامه داد: همچنین مراسم سوگواری ماه محرم نیز جزو مهمترین داشته های ماست و بر ارزش های آن تمسک میجوییم و باید تلاش کنیم این اعتقادات و سنت ها را حفظ نماییم و در عین حال نیز نسبت به پیشگیری از شیوع کرونا مراقبت های لازم را دشته باشیم.
استاندار خوزستان تاکید کرد: همه دستگاه های اجرایی موظف هستند در عین رعایت الزامات بهداشتی نسبت به برگزاری مراسم مذهبی تلاش نمایند و انشاالله در جلسات آینده در خصوص شیوه نامه های بهداشتی برای برگزاری مراسم محرم تصمیم گیری خواهد شد.
شریعتی تصریح کرد: هر فعالیتی امکان بازگشایی و کارکردن دارد اما با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی این کار میسر است.
استاندار خوزستان عنوان کرد: در شهرستان هایی که از وضعیت قرمز خارج میشوند مادران باردار و زنان شیرده و بیماران زمینه ای با رعایت پروتکلهای بهداشتی و با شرایطی که کمترین مراجعات را داشته باشند در محل کار حضور پیدا نمایند.
استاندار خوزستان یادآور شد: با توجه به بیانات راهگشای مقام معظم رهبری جلساتی برای تبیین نظرات و تصمیمات گرفته شده با مداحان برگزار شود.
شریعتی خاطرنشان کرد: نباید اجازه دهیم از نیاز مردم به ماسک سواستفاده شود. قیمت تمام شده مشخص است و باید با جدیت بیشتری در این زمینه نظارت کنیم.
شریعتی ادامه داد: در این زمینه از تعزیرات استان، سازمان صمت، بسیج و اداره اطلاعات و نیروی انتظامی، بازرسی استانداری و علوم پزشکی میخواهم به طور جدی ورود نمایند و با تخلفات برخورد نمایند. نباید مردم تحت فشار و اجحاف قرار بگیرند.
استاندار خوزستان بیان کرد: در زمینه دفاع از حقوق مردم با هیچ کس مماشاتی نداریم. تا زمانی که نیاز استان به ماسک تامین نشده باشد تولیدکنندگان حق فروش ماسک به استان های دیگر ندارند.
استاندار خوزستان اظهار داشت: کمک های مومنانه در دستور کار بوده و انشاالله با برنامه ریزی لازم دست به دست هم دهیم و این روند را ادامه دهیم.

576