با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس؛ فاز دوم مجتمع فولاد روهینا جنوب دزفول افتتاح شد

با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئوکنفرانس، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان دوم مجتمع فولاد روهینا جنوب در دزفول افتتاح شد.

فاز دوم مجتمع فولاد روهینا جنوب با اشتغالزایی ۵۰۰‌ نفر به صورت مستقیم امروز پنجشنبه ۹ مردادماه با حضور حسن روحانی به صورت ویدئوکنفرانس به بهره‌برداری رسید.

طرح مجتمع فولاد روهینا جنوب با تولید سالانه ۹۰۰ هزار تن محصولات طویل و مفتول فولادی در شهرستان دزفول قرار دارد. در این مجتمع تولیدی عملیات نورد میلگرد، ریخته‌گری و نورد پیوسته انجام می‌شود که در بخش نورد میلگرد سالانه ۴۵۰ هزار تن و در بخش فولادسازی، ریخته‌گری و نورد پیوسته سالانه ۴۵۰ هزار تن محصول فولادی تولید می‌شود.

در این مجتمع تولیدی هیچگونه پساب تصفیه نشده، چه انسانی و چه صنعتی دفع نمی‌شود و پساب تصفیه شده برای درختکاری استفاده خواهد شد.

سرمایه‌گذاری ارزی این طرح برای اجرای فاز اول و دوم آن ۱۲۰ میلیون یورو به ارزش سه هزار میلیارد ریال است. اشتغالزایی این طرح در فاز اول و دوم مجموعا یک هزار نفر به صورت مستقیم است و برای حدود ۲۵۰۰ تا ۵ هزار نفر نیز به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.

احداث مجتمع فولاد روهینا جنوب در سال ۱۳۸۹ در دو فاز و با هدف تولید میلگرد در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار در کیلومتر ۷ جاده دزفول – شوشتر آغاز شد.

145