استاندار خوزستان خبر داد:

فراهم شدن شرایط لازم برای آغاز تجارت از مرز چذابه/ صادرکنندگان افسران مبارزه در جنگ اقتصادی هستند

استاندار خوزستان با بیان اینکه صادرکنندگان سربازان و افسران مبارزه در جنگ اقتصادی هستند، گفت: شرایط لازم برای آغاز تجارت از مرز چذابه فراهم شده و اميدوار هستیم به زودی شاهد محقق شدن این امر باشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در جلسه کارگروه توسعه صادرات غیر نفتی اظهار کرد: در این جلسه مشکلات صادرکنندگان استان مورد بررسی قرار گرفت تا بتوان در راستای کاهش و رفع این مشکلات گام برداشت.

وی افزود: شرایط اقتصادی کشور مشکلات زیادی را برای صادرکنندگان بوجود آورده است، اما این مشکلات شرایط رقابت پذیری را برای صادرات ما مهیا کرده است.

استاندار خوزستان اذعان کرد: تحریم های ظالمانه حاکم بر کشور و سختی های این مسیر موجب شده که صادرکنندگان در مقصد با مشکل مواجه شده و برای برگشت ارز خود دچار معضلاتی شوند، از این رو باید حل این مشکلات را در دستور کار قرار داد.

شریعتی در ادامه ضمن تشکر از همراهی صادرکنندگان در شرایط فعلی کشور از آنان به عنوان افسران مبارزه در جنگ اقتصادی یاد کرد و گفت: علی رغم شیوع بیماری کرونا، صادرات در استان خوزستان با مشکل جدی مواجه نشده است.

وی با اشاره به باز شدن مرز شلمچه برای تجارت با پیگیری های رئیس جمهور، وزارت امور خارجه و استانداری خوزستان، بیان کرد: شرایط لازم برای از سرگیری تجارت از مرز چذابه فراهم شده و امیدواریم به زودی این امر محقق شود تا با فراهم شدن شرایط تجارت از این دو مرز، عقب افتادگی های جزئی سال گذشته در صادرات غیر نفتی، در ماه های آینده جبران شود.

استاندار خوزستان با بیان اینکه توسعه صادرات غیرنفتی مهمترین کار در حوزه صادرات است و همه باید برای ایجاد تنوع در ارزآوری کشور تلاش کنیم، تصریح کرد: در حال حاضر منافع ملی و کشور بر منافع شخصی ارجحیت دارند و هیچ ایرانی وطن دوستی حاضر به از دست دادن یک وجب از خاک خود نیست و همچون ۸ سال دفاع مقدس حاضر به فدا کردن جان و مال خود برای از دست ندادن یک وجب از خاک کشور هستند؛ در حال حاضر نیز شرایط به این گونه اما در مسیر دیگری است.

شریعتی اظهار کرد: در جلسه های آینده مشکلات مختلف در بخش صادرات مورد بررسی قرار گرفته و تمامی توان خود را برای کم کردن دغدغه صادرکنندگان بکار خواهیم گرفت.

شایان ذکر است در پایان این جلسه از صادرکنندگان نمونه استان تجلیل شد.

235