پیام استاندار خوزستان به مناسبت فرا رسیدن سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان

سوم خرداد سالروز حماسه باشکوه آزاد سازی خرمشهر نماد و مظهر شجاعت مقاومت و رشادت ملتی است که از جان خویش گذشتند تا ذره ای از خاک این مرز و بوم به دست بیگانه نیافتد
البته به فرموده امام راحل «فتح خرمشهر فتح خاک نیست ، فتح ارزشهای اسلامی است »
ارزشهایی چون وحدت غیرت و مقاومت و ایستادگی در مقابل قلدری مستکبرین و ایمان و توکل به خدا در برابر دشمن تا بن دندان مسلح که همه درس های مکتب عاشورا هستند .
حماسه آزادسازی «خرمشهر» یکی از مهمترین وقایع تاریخ دفاع مقدس است که با الطاف الهی و رهبری های عالمانه امام راحل در کنار صلابت و ازخودگذشتگی های فرزندان قهرمان این مرز و بوم، به وقوع پیوست .
فتح خرمشهر نمادی از اتحاد و همدلی ملی و حضور آگاهانه و عاشقانه مردم در عرصه های دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی بود.
تقارن آزادسازی خرمشهر و عملیات طریق القدس با روز جهانی قدس انشاالله نوید بخش پیروزی ملت مظلوم فلسطین و فرو پاشی رژیم متجاوز صهیونیستی خواهد بود.
اینجانب، فرارسیدن سوم خرداد، سالروز آزاد سازی خرمشهر قهرمان و روز مقاومت، ایثار و پیروزی را به عموم مردم شهید پرور استان خوزستان و مردم غیور خرمشهر خصوصاً خانواده معظم شهدا، ایثارگران ، آزادگان و جانبازان عزیز تبریک می گویم و از درگاه پروردگار قادر متعال برای ملت بزرگ ایران اقتدار و سربلندی روز افزون و برای شهدای والامقام آزاد سازی خرمشهر، رحمت بی کران و علو درجات مسالت می نمایم.

غلامرضا شریعتی

استاندار خوزستان

412