استاندار خبرداد:

۴۳۶ هزار هکتار، سهمیه کشت تابستانه امسال خوزستان

استاندار خوزستان با بیان اینکه ۴۳۶ هزار هکتار برای کشت تابستانه در خوزستان در نظر گرفته شده است، گفت: امسال برای کشت تابستانه سناریویی که بیشترین سطح کشت را دارد و پیشنهاد سازمان جهاد کشاورزی بود را پذیرفته ایم و مورد تصویب قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان؛ غلامرضا شریعتی در جلسه شورای کشاورزی خوزستان که امروز، ۳۱ شهریورماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در بحث جهش تولید، تلاش بر این است تا سیاست های استان در زمینه کشت محصولات در این مسیر باشد و برنامه ها بر اساس جهش تولید تدوین شود.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه تابستان سال گذشته یک سال شیرین و مطلوب برای کشاورزان استان بود، افزود: امسال امیدواریم با برنامه ریزی و اهتمام سازمان جهاد کشاورزی استان، سازمان آب و برق خوزستان و معاونت عمرانی استانداری شاهد شرایط مطلوبی در زمینه کشت تابستانه برای کشاورزان باشیم.

استاندار خوزستان تصریح کرد: امسال برای کشت تابستانه سناریویی که بیشترین سطح کشت را دارد و پیشنهاد سازمان جهاد کشاورزی بود را پذیرفته ایم و مورد تصویب قرار گرفته است و در این زمینه امیدواریم تا کشاورزان همراهی لازم را داشته باشند.

شریعتی عنوان کرد: از کشاورزان درخواست داریم تا آنچه تصویب و در خصوص تامین آب آن تصمیم گیری شده است را بپذیرند و به شکلی عمل نکنند که آب در پایین دست کشاورزان را دچار مشکل کند.

وی با بیان اینکه ۴۳۶ هزار هکتار برای کشت تابستانه در خوزستان در نظر گرفته شده است، گفت: این میزان با توجه به شرایط استان در خصوص وضعیت منابع آبی، میزان بسیار قابل ملاحظه ای است در صورتی که سال گذشته این میزان حدود ۴۶۰ هزار هکتار بود.

استاندار خوزستان بیان کرد: به دلیل رضایت کشاورزان و لبیک به فرمان مقام معظم رهبری در بحث جهش تولید، این سطح کشت در نظر گرفته شده است. قرار است تا در خصوص تامین آب اندکی ریسک پذیر عمل کنیم و امیدواریم پایان تابستان برای کشاورزان خوزستان، یک تابستان شیرین باشد.

144