جلسه شورای پدافند غیرعامل استان برگزار شد

 جلسه­ شورای پدافند غیرعامل استان با حضور قدرت اله دهقان معاون امنیتی و انتظامی استاندار و جانشین شورای پدافند غیرعامل استان در سالن اجتماعات استانداری برگزار شد.

در ابتدای جلسه، سعید فیوضی مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری ضمن عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت ایام محرم و حمله­ی تروریستی شهر اهواز که منجر به شهادت جمعی از هموطنان در هفته­ی دفاع مقدس شد، پیام مشترک این دوران را ” تداوم دفاع و مقاومت در سایه ی حماسه ی حسینی “  دانست و عنوان کرد که جنگ دشمن در حوزه­های سخت و نرم از نوع تهدیدات نوین می­باشد و لذا این دفاع نیز به صورت هوشمندانه و با آمادگی همچنان ادامه دارد و همچنین از جمله موارد و راه­کارهای دستیابی به این مهم را برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی و نیز همایش­ها و رزمایش­ها با موضوعات مختلف دانست.

فیوضی همچنین ضمن تشریح برنامه­های بزرگداشت هفته­ی پدافند غیرعامل، از کلیه­ی رؤسای کارگروه­ها خواست که به­صورتی فعال و مؤثر در اجرایی کردن برنامه­های هفته­ی پدافند غیرعامل گام بردارند.

در ادامه­ی جلسه، حاجی زاده مدیرکل مدیریت بحران استانداری پیرامون اهمیت و جایگاه پدافند غیرعامل، بر ایجاد هم­افزایی در جهت پیش­بینی و پیشگیری از حوادث و تهدیدات احتمالی مطالبی را مطرح نمود و عنوان کرد که در سال­های اخیر استان با ابربحران­های مختلفی روبرو شده است لذا مسئولین استان می­بایست برای مقابله با اینگونه تهدیدات همواره آماده و هوشیار باشند.

در ادامه مهندس عنصری مسئول پدافند غیرعامل سازمان آب و برق استان گزارشی از اهم اقدمات صورت گرفته برای پایداری آبرسانی منطقه ی جنوب و جنوب غرب استان ارائه داد و پس از آن دکتر منصوری و دکتر افقه اعضای هیئت علمی دانشگاه چمران و مجری تدوین مدل بومی تاب­آوری استان خوزستان از منظر پدافند غیرعامل، گزارشی اجمالی در قالب فایل پاورپویت نمودند.

در بخش پایانی جلسه دهقان، معاون امنیتی و انتظامی استانداری ضمن عرض تسلیت ایام محرم و حمله­ی تروریستی اهواز، از عدم حضور برخی از رؤسای کارگروه­ها در جلسه انتقاد نمود و خواستار پیگیری علت عدم حضور ایشان شد.

وی همچنین با اشاره به وضعیت خشکسالی چند سال اخیر که باعث ایجاد مشکلات در سطح استان شده است، از زحمات مسئولین درگیر موضوع تشکر و تأکید نمود که مسأله­ی پایداری منابع تأمین آب شرب استان می­بایست در اولویت کاری مسئولین امر قرار گیرد،

دهقان با استقبال از ادامه­ی تدوین طرح تاب­آوری استان و پیشنهاد کرد که این طرح در حضور استاندار و رؤسای کارگروه های ۱۲گانه پدافند غیرعامل استان ارائه شود.

نویسنده خبر: کارشناس اطلاع رسانی اداره کل پدافند غیرعامل

2815