در کارگروه زیربنایی خوزستان صورت گرفت

از تصویب اجرای طرح پرورش میگو تا احداث مجتمع گردشگری

جلسه کارگروه استانی زیربنایی، توسعه روستایی، عشایری، شهری و آمایش سرزمین و محیط زیست به ریاست دکتر عبیات معاون امور عمرانی استانداری خوزستان برگزار شد.

 

در این نشست، با نامه سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان در خصوص تقاضای احداث مجتمع گردشگری توسط بخش خصوصی به مساحت ۵ هزار مترمربع در پیچ سید جابر شهرستان حمیدیه موافقت شد.

 

همچنین با نامه اداره کل راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای خوزستان درخصوص تقاضای بخش خصوصی جهت احداث مجتع خدماتی رفاهی به مساحت ۲۴۲۰۶ مترمربع در کیلومتر ۱۵ محور باغملک – ایذه موافقت شد.

 

پروژه تعریض و تعمیرات اساسی جاده سربندر – بندرامام خمینی (ره) نیز جهت بررسی و تصویب به شورای برنامه‌ریزی استان ارسال شد.

 

نامه اداره راه و شهرسازی رامهرمز در خصوص احداث درمانگاه و اورژانس جاده‌ای در شهرستان رامهرمز از دیگر مواردی بود که در این نشست با موافقت اعضا همراه شد.

 

همچنین با نامه اداره راه و شهرسازی هویزه مبنی بر احداث دو تالار مراسمات در هویزه هرکدام به مساحت ۸ هزار مترمربع توسط بخش خصوصی، موافقت شد.

 

در جلسه کارگروه زیربنایی استان همچنین ۳ نامه سازمان جهاد کشاورزی جهت احداث یک واحد گوسفند داشتی در شهرستان شوش، احداث طرح کشتارگاه طیور در روستای بیوض اهواز و اجرای طرح پرورش گاو شیری در شهرستان دزفول توسط بخش خصوصی مورد موافقت قرار گرفت.

 

همچنین اجرای طرح پرورش میگو در زمینی به مساحت ۱۱۱۱ هکتار در اراضی خارج از حریم هندیجان توسط “آبزی گستران هندیجان” به تصویب رسید.

205