استاندار خوزستان:

خوزستان به ۲ بالگرد اورژانس هوایی دیگر نیاز دارد/ساخت ۴۰ پایگاه امداد جاده ای در استان

استاندار خوزستان گفت: استان به 4 بالگرد اورژانس هوایی نیاز دارد که در حال حاضر از دو بالگرد بهره مند است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، غلامرضا شریعتی در مراسم رونمایی از یک فروند بالگرد پیشرفته اورژانس هوایی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار کرد: این بالگرد از تجهیزات خوب امدادی برخوردار است.

وی افزود: استان به ۴ بالگرد اورژانس هوایی نیاز دارد که در حال حاضر از دو بالگرد بهره مند است و مقرر شده وزارت بهداشت بالگرد دیگری در اختیار شهرستان دزفول قرار دهد.

استاندار خوزستان با بیان اینکه شهرستان ایذه نیز به یک بالگرد اورژانس هوایی نیاز دارد، گفت: با در اختیار قرار دادن این بالگردها، توان اورژانس هوایی خوزستان تکمیل می شود.

شریعتی اورژانس هوایی را یکی از ضروریت های فوریت پزشکی دانست و ادامه داد: این بالگردها برای رسیدگی به بیماران به ویژه بیماران حاد در کوتاه ترین زمان ممکن پرواز خواهند داشت و امیدواریم با اقدامات و پیگیری های موثر صورت گرفته در این حوزه بتوانیم دو بالگرد دیگر را به استان وارد کنیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اذعان کرد: خوزستان با کمبود ۱۰۰ پایگاه فوریت پزشکی جاده ای و شهری مواجه است که در این راستا سال گذشته طی امضای تفاهمنامه استانداری با دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، مقرر شد ۵۰ پایگاه احداث شوند.

استاندار خوزستان بیان کرد: از این تعداد ۱۰ پایگاه مورد بهره برداری قرار گرفته اند و انتظار می رود احداث دیگر پایگاه ها با شتاب بیشتری انجام شود.

شریعتی افزود: با توجه به اهمیت فوریت های پزشکی، بلافاصله پس از تکمیل ۴۰ پایگاه فوریت پزشکی در جاده های استان، قرارداد احداث ۵۰ پایگاه دیگر به امضا خواهد رسید تا نقشه راه فوریت های پزشکی استان به صورت ۱۰۰ درصد تکمیل شود.

وی با بیان اینکه این پایگاه ها پس از احداث، توسط وزارت بهداشت تجهیز خواهند شد، اظهار کرد: تکمیل پایگاه های فوریت های پزشکی در جاده ها علاوه بر ایجاد ظرفیت استخدامی جدید در استان، امکان رسیدگی بهتر به بیماران و توسعه رفاه و رضایت مردمی را مهیا خواهد کرد.

72