نقش اثرگذار روانشناسان در ارتقای کیفیت زندگی افراد/برخی مسائل روانی ریشه در کودکی دارد

مدیر کل امور اجتماعی استانداری خوزستان گفت:آمادگی کامل داریم تا با کمک روانشناسان و مشاوران به ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه کمک کنیم.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، همایش روز روانشناس و تقدیر از روانشناسان و مشاوران همکار بهزیستی با حضور سید مهرداد موسوی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری خوزستان، سرپرست بهزیستی، معاونین و کارشناسان بهزیستی استان، اساتید هیات علمی دانشگاه چمران و دانشگاه آزاد اسلامی و مشاوران و روانشناسان مراکز مشاوره دولتی و غیردولتی بهزیستی برگزار شد.

مدیرکل اموراجتماعی استانداری نیز در این جلسه ضمن تبریک این روز با تاکید بر اهمیت موضوع روان درمانی در جهان امروز اظهار داشت: پیشرفت جوامع و تغییر شیوه زندگی در سه قرن گذشته موجب تغییر و آزردگی روحی و روانی انسان مدرن شده است.

موسوی با بیان اینکه انسانی که دچار مشکلات روحی است، نمی تواند نیرویی کارآمد برای جامعه باشد؛ افزود: بسیاری از مسائل روانی ریشه در کودکی افراد دارند؛ بنابراین اولین جایی که باید بحث روانشناسی در آن به طور جدی پیگیری شود، مدرسه است تا از طریق شناسایی کودکانی که دچار مشکل هستند، مشکلات روانی پیش از گسترش کنترل شوند.

وی در ادامه به بحث بیکاری برخی روانشناسان اشاره داشت و تاکید کرد: ترغیب مردم به سمت روانشناسان و بیان اهمیت کار ایشان می تواند نقشی به سزایی در حل این موضوع داشته باشد.

موسوی همچنین گفت: آمادگی کامل داریم تا با کمک روانشناسان و مشاوران به ارتقای کیفیت زندگی افراد جامعه کمک کنیم.

در پایان جلسه از روانشناسان و مشاورین همکار با بهزیستی و اساتید این حوزه با اهدای لوح تقدیر شد.

282