معاون اقتصادی استاندار خوزستان خبر داد: خانه فولاد در استان خوزستان تشکیل می‌شود

دکتر فتوحی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان با اشاره به تشکیل خانه فولاد عنوان کرد: موضوعی که برای ما ضرورت و اهمیت دارد این است که اصناف، تولیدی ها و بخش های مختلف، هر کدام یک انجمن تخصصی یا یک خانه داشته باشند.

 

دکتر آقارضا فتوحی روز شنبه در نشست  ستاد تسهیل و رفع موانع تولید  در استانداری خوزستان اظهار داشت: با توجه به اینکه شرکت های فولادی مختلفی در خوزستان وجود دارد به دنبال راه اندازی خانه فولاد هستیم تا بتوان مسایل و مشکلات این حوزه را با  همراهی این خانه پیگیری و مرتفع کرد و نسبت به رونق تولید فولاد در استان اتفاقات بیشتری به وجود بیاید و بتوانیم به صورت فنی تر و تخصصی تر کار ها به پیش ببریم.

وی پیگیری ویژه وضعیت پروژه‌ها و طرح های راکد یا تعطیل شده  در استان را از مهمترین موضوعات حوزه اقتصادی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه سال جاری، سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها است به دنبال این هستیم که موانع این پروژه ها و شرکت هایی که تولیدی هستند برداریم.

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان گفت: بیشتر مشکلات این پروژه ها و شرکت ها، مالی است و در این راستا، شرکت ها، کارگروه های مختلف، استاندار و افرادی که با جلسه مرتبط هستند در این جلسه حضور پیدا می کنند.

فتوحی ادامه داد: بر اساس اظهارنظرهای فنی و کارشناسی، موضوعات مصوب می شوند تا بتوان برای طرح های مذکور، رونق ایجاد کرده و اشتغال موجود در آن ها را پایدار نگه داشت.

وی گفت: وظیفه داریم تا بر اساس این ستاد و با توجه به اهمیت موضوع، بتوانیم موانع را از سر راه تولیدکنندگان و واحدهایی که به دنبال اثر گذاری بیشتری در آینده هستند برداشته و رونق تولید را در استان داشته باشیم.

معاون امور اقتصادی استانداری خوزستان عنوان کرد: امروز مشکلات ۵ شرکت و پروژه در بخش های مختلف شامل فرهنگی ورزشی، فولاد، شرکت های بسته بندی، الکل سازی و صنایع تبدیلی بررسی شد و مواردی در رابطه با این طرح ها و شرکت ها را توانستیم به تصویب برسانیم.

347