مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان:

ضرورت ورود جدی دستگاه‌های نظارتی به موضوع دخانیات/استعمال قلیان در انظار عمومی جرم است

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان گفت:دستگاه‌‌های نظارتی باید با راهکار سنجیده و صحيح به موضوع دخانیات ورود کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان، سید مهرداد موسوی امروز در کمیسیون مقابله با دخانیات اظهار داشت: دستورالعمل و آیین‌نامه اجرایی ابلاغ شده از سوی کشور در خصوص مقابله با دخانیات مدنظر قرار دارد، براساس این آیین‌نامه استعمال قلیان در انظار عمومی جرم است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان با اشاره به وضعیت شهر در استفاده از دخانیات عنوان داشت:وضعیت شهر اصلا خوب نیست و بایستی دستگاه‌ها هر چه سریعتر به این موضوع وارد شوند.

موسوی با بیان اینکه جوانان امروز به سمت و سوی دخانیات متفایل شده‌اند، بیان داشت: بسیاری از جوانان و نوجوانان به این سو گرایش پیدا کرده‌اند، فضای اجتماعی و فرهنگی استان نیز با سایر نقاط کشور متفاوت است به گونه‌ای که در خوزستان مقاومت‌های بیشتری صورت می‌گیرد و گاها به تنش و درگیری کشیده می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت ورود جدی دستگاه‌ها در مقابله با دخانیات تصریح کرد: دستگاه‌‌های نظارتی باید با راهکار سنجیده و صحیح به این موضوع ورود کنند، کسی که در نوجوانی و جوانی به سمت دخانیات می‌رود در جوانی گام بعدی او اعتیاد است.

مدیر کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خوزستان افزود: نظارت روی پارک‌ها ضعیف است و بخشی از سختی کار به این برمی‌گردد که هیچ شهری مانند اهواز پارک ساحلی ندارد و این موضوع کار را سخت می‌کند.

موسوی ادامه داد: حضور پارکبان‌های شهرداری در پارک‌ها کم است، رفت و آمد در پارک‌ها باید کنترل و مدیریت شود.

وی گفت:استفاده از قلیان‌های شخصی در اماکن عمومی ممنوع است و هیچ خانواده‌ای حق حمل قلیان شخصی خود را به اماکن عمومی ندارد.

موسوی در پایان اظهار داشت: فرمانداری‌ها کمیته مقابله با دخانیات را به صورت پی‌در پی برگزار کنند.

160