دیدار سفیر ژاپن در ایران با معاون اقتصادی استاندار خوزستان

کازو توشی آیکاوا (AIKAWA Kazutoshi) سفیر ژاپن در ایران روز دوشنبه با دکتر آقارضا فتوحی، معاون اقتصادی استاندار خوزستان در محل استانداری دیدار و گفتگو کرد.

سرپرست معاونت اقتصادی استانداری خوزستان در این دیدار ضمن خوشامدگویی به سفیر ژاپن در ایران توضیح داد: با توجه به برخورداری استان خوزستان از ظرفیت‌های مختلف در عرصه‌های نفت، گاز، آب و…. امیدواریم شاهد حضور بیشتر سرمایه‌گذاران ژاپنی در این استان باشیم.

وی با اشاره برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای بازدید سفیر ژاپن در ایران از برخی نقاط استان بیان کرد: این بازدیدها موجبات آشنایی بیشتر طرف ژاپنی با پتانسیل های استان  را به دنبال دارد و زمینه برای تعامل بیشتر با توجه به استعدادهای بالقوه استان را فراهم می‌آورد.

فتوحی نسبت به وجود بستر لازم برای همکاری در حوزه‌های مختلف شامل آب، برق، گاز، کشاورزی، شیلات، صنعت و تکنولوژی ابراز امیدواری کرد و گفت: امید است در اثر تعامل دو جانبه و بهره‌مندی متخصصان دو کشور زمینه ارتقای شرایط استان بیش از پیش فراهم گردد.

وی همچنین کشور ژاپن را یکی از کشورهای با سابقه در زمینه دانش مقابله با بلایای طبیعی نام برد و اذعان کرد: امیدواریم با بهره‌گیری از تجارب و دانش به دست آمده در آن کشور بتوانیم زمینه بهره‌مندی از این تجربیات را در استان پیاده‌سازی کنیم در این راستا طرف ژاپنی جهت برگزاری دوره‌های آموزشی در استان اعلام آمادگی نموده است.

سفیر ژاپن در ایران: خوزستان از استان‌های مهم برای ژاپن در زمینه سرمایه‌گذاری است

سفیر ژاپن در ایران نیز با تاکید بر این که استان خوزستان از منابع انرژی زیادی برخوردار است توضیح داد: استان خوزستان برای ژاپن استانی بسیار مهم در امر تعاملات و سرمایه‌گذاری به شمار می‌رود.

“کازو توشی آیکاوا” توضیح داد: هدف من از سفر به استان خوزستان بازدید از مناطق مختلف این استان است تا ظرفیت‌های مختلف این استان را از نزدیک ببینم.

سفیر ژاپن در ایران ادامه داد: خیلی خوشحال هستم که روابط ما با ایران بیشتر شود و از آن استقبال می‌کنیم.

 

496