سفر یک روزه معاون اقتصادی استاندار خوزستان به آبادان و شادگان

دکتر آقارضا فتوحی، سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خوزستان در سفری یک روزه به آبادان و شادگان بنادر این 2 شهرستان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت اقتصادی استانداری خوزستان دکتر فتوحی ابتدا به بازارچه مرزی بندر اروند کنار آبادان رفت وی ضمن بازدید از این بندر، به مدیران دستگاه‌های اجرایی متولی دستور داد  بازارچه مرزی بندر اروندکنار هر چه سریع‌تر فعال و بازگشایی شود تا از قِبل ورود تجار وبازارگانان به بندر اقتصاد این منطقه رونق گرفته و اثرگذاری مناسبی بر درآمدزایی مردم این منطقه داشته باشد.

دکتر فتوحی سپس از اسکله بندر اروند کنار بازدید کرد و تاکید داشت: این اسکله باید نسبت به گذشته رونق بیشتر و بهتری را به خود بگیرد، اسکله تا به حال حدود ۸۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و امیدواریم ۲۰ درصد باقی مانده سریعا انجام شود. همچنین با توجه به موقعیتی که این مکان با کشور عراق و شهر بندری فاو دارد، امیدواریم بتوانیم رونق، گستردگی و پتانسیل های موجود این منطقه را شکوفا کنیم.

در پایان بازدید از بندر اروند کنار به منظور رفع مشکلات این بندر در نشستی  به ریاست معاون اقتصادی استاندار و با حضور نماینده مردم آبادان و اروندکنار در مجلس شورای اسلامی، فرماندار آبادان، مدیر کل صمت، ناظر گمرکات خوزستان، رییس اتاق بازرگانی اهواز، رئیس پلیس امنیت اقتصادی استان خوزستان  و دیگر دستگاه‌های تخصصی تصمیمات لازم اتخاذ شد.

دکتر فتوحی سپس به بندر شادگان رفت و با حضور در این بندر  به صورت میدانی در جریان آخرین وضعیت و مسایل مربوط به بندر قرار گرفت.

وی در این بازدید تاکید کرد: به دلیل اهمیت داشتن بندر شادگان باید همه دستگاه های اجرایی مرتبط با این حوزه فعالیت کنند تا این بندر را پر رونق تر از گذشته ببینیم لذا دستگاه‌های اجرایی باید برای رونق این بندر تمام تلاش خود را بکار گیرند. این بندر را می‌توان توجه به وجود زیرساخت های خوب و سرمایه گذاری های انجام شده توسط دولت به عنوان یک پایلوت برای بحث رونق دادن تجارت صادرات و واردات، قایق های ملوانی و بخش اثرگذار که می توانند واردات و صادرات بخشی از محصولات را داشته باشد، در نظر گرفت.

معاون اقتصادی استاندار خوزستان در ادامه این بازدید با دستگاه‌های مربوطه نشستی تشکیل داد و عنوان کرد: در این بندر می‌توانیم تخفیف سود تجارتی را نسبت به دیگر بنادر داشته باشیم. همچنین مدیرکل گمرکات پیگیری هایی در ارتباط در بحث تخصصی کردن گمرک در این بندر داشته باشد. مساله گردشگری در این بندر باید فعال گردد.

وی گفت:  بندر شادگان می تواند حداقل برای یک هزار نفر اشتغالزایی داشته باشد.  امیدوار هستیم در هفته های آینده، شاهد رشد این بندر باشیم.

فتوحی در پایان سفر یک روزه از  برخی واحد های تولیدی غذایی در شادگان بازدید به عمل آورد و بر حمایت از واحدها تولیدی به منظور افزایش اشتغال و کارآفرینی در منطقه تاکید کرد.

 

 

484