استاندار خبر داد:

خوزستان به عنوان پایلوت ملی اجرای طرح بازآفرینی محلات کم برخوردار تعیین شد/ تاکید استاندار بر مشارکت کلیه دستگاه‌ها برای توسعه محلات کم برخوردار

استاندار خوزستان با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های همه دستگاه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی گفت: امیدواریم بتوانیم استان خوزستان را که هم اکنون به عنوان پایلوت ملی اجرای طرح بازآفرینی محلات کم برخوردار تعیین شده به بهترین شکل ظرف چند سال آینده توسعه داده و به حداقل میانگین استانی از لحاظ رفع محرومیت و برخورداری برسانیم.

به گزارش پایگاه‌ اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان نشست ستاد بازآفرینی شهری روز چهارشنبه به ریاست صادق خلیلیان، استاندار خوزستان و با حضور علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، محمد آئینی، معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران و جمعی از مسئولان در محل استانداری خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در پایان این نشست هدف از تشکیل ستاد بازآفرینی شهری را پشتیبانی از محلات کم‌برخوردار از نظر خدمات مسکن، بهداشت و درمان، مسائل معیشتی و سایر نیازهای ضروری عنوان کرد و افزود: این ستاد متشکل از فرمانداران و شهرداران است و مسئولان دستگاه‌های مختلف نیز از جمله هلال احمر، کمیته امداد امام خمینی (ره)، بنیاد مستضعفین، بهزیستی و بنیاد برکت با این ستاد همکاری می‌کنند.

خلیلیان با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های همه دستگا‌ه‌های اجرایی و نهادهای حاکمیتی توضیح داد: تلاش ما این است تا بتوانیم خوزستان را که به عنوان طرح پایلوت ملی اجرای طرح بازآفرینی محلات کم‌برخوردار تعیین شده را به بهترین شکل ظرف چند سال آینده توسعه داده و به حداقل میانگین استانی از لحاظ رفع محرومیت و برخورداری برسانیم.

گفتنی است پیش از این جلسه، علی آقامحمدی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و محمد آیینی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت بازآفرینی کشور با صادق خلیلیان، استاندار خوزستان دیداری داشتند.

در این دیدار پیرامون محلات کم برخوردار، برنامه‌ریزی در جهت تحول در محلات هدف، برنامه‌ریزی و ارائه راهکار پیرامون توانمندسازی اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی ساکنان محلات هدف با استفاده از ظرفیت‌های همه دستگاه‌های حاکمیتی، دولتی، عمومی و سازمان‌های مردم نهاد گفتگو و تبادل نظر شد.

391