با حضور معاون سیاسی اجتماعی استاندار خوزستان:

جلسه عفاف و حجاب شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و دستگاه های دولتی برگزار شد/عفاف و حجاب از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی و اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است

جلسه عفاف و حجاب شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و دستگاه های دولتی با حضور معاون سیاسی و اجتماعی استاندار خوزستان برگزارشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان جلسه عفاف و حجاب شورای امر به معروف و نهی از منکر ادارات و دستگاه های دولتی با حضور معاون سیاسی و اجتماعی، مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی،مدیرکل عملکرد، بازرسی و شکایات استانداری و نمایندگان دستگاه ها با محوریت تبیین و بررسی شاخص های عفاف و حجاب، ابلاغی از سوی وزارت کشور به دستگاه های استان در محل سالن شهید رجایی استانداری برگزارشد.

نجاتی معاون سیاسی و اجتماعی استاندار ضمن خیر مقدم و تبریک عید سعید فطرعنوان داشت: عفاف و حجاب از ارزنده‌ترین نمودهای فرهنگی، اجتماعی در تمدن ایرانی اسلامی است که استان خوزستان بحمدالله همیشه کارنامه خوب ومورد قبولی در این خصوص داشته است، برای ارزش تلقی کردن و الگوپذیری این فرهنگ، نیازمند نهادینه شدن آن در وجود افراد می‌باشد. بدون شک رسیدن به این هدف نیازمند مشارکت و توجه جدی همه نهادها و دستگاه‌ها به صورت مستمر و هدفمند می‌باشد.

نجاتی با انتقاد از وضعیت حجاب در برخی ادارات و سازمان های دولتی گفت: متاسفانه مسئله بد حجابی و برخورد نامناسب در دستگاه ها بیشتر شده است که باید با سعه صدر و راهکارهای اصولی این مسئله را به خوبی و در شرایط مساعد حل کنیم.

وی خاطرنشان کرد: بحث عفاف و حجاب براساس کلیات ابلاغی به دستگاه ها باید به صورت جذاب تبلیغ و به مردم معرفی شود که در این امر دستگاه ها باید با مکاتبات صورت گرفته در بحث عفاف و حجاب به یک وحدت رویه برسند و سپس به عموم مخابره نمایند.

وی افزود: مطالبه گری عفاف و حجاب را ابتدا باید از خودمان و همچنین از دستگاه ها شروع کنیم که در این راستا شاخص های عفاف و حجاب کارمندان به دستگاهها و سازمانها ابلاغ شود و مسئولین عفاف و حجاب شوراها موظف به نظارت و اجرای صحیح این شاخص های شرعی و قانونی هستند.

در ادامه معاون سیاسی و اجتماعی گفت باید به صورت ثابت ومستمر کارشناس مطلع موضوع عفاف و حجاب در این جلسات حضور پیداکنند تا به صورت جدی مصوبات جلسات را پیگیری کنند.

سید مهرداد موسوی مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی با آرزوی قبولی طاعات وعبادات و تبریک عید سعید فطر گفت به جهت برنامه ریزی و هم اندیشی در خصوص اقدامات تکمیلی اجرایی گسترش فرهنگ عفاف و حجاب در دستگاه های دولتی این را جلسه تشکیل داده تا با هم فکری و تعامل دستگاهها در امر ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در ادارات و دستگاههای دولتی گام مطابق دستورالعمل ابلاغی مهم و موثری را برداریم.

در پایان نمایندگان دستگاه هادر امر عفاف وحجاب به نقطه نظرات خود دراین خصوص پرداختند.

338