معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان:

تشکیل بانک اطلاعاتی برای شناسایی توانایی‌های علمی کشور ضروری است

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان در مراسم معارفه رئیس جدید پارک علم و فناوری خوزستان، گفت: تشکیل بانک اطلاعاتی برای شناسایی توانایی‌های علمی کشور، کاستی‌ها و عرصه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان ضروری است.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، آیین تکریم و معارفه رئیس جدید پارک علم و فناوری استان با حضور موالی زاده معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان، آیت‌الله حیدری نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری و علی خیرالدین معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد.

معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خوزستان در این مراسم با اشاره این موضوع که امروزه پارک‌های علمی، تحقیقاتی و فناوری نقش بسیار عمده‌ای در پیشبرد اقتصاد جهان ایفا می‌کنند، افزود: پارک‌های علم و فناوری علاوه بر امکان فعالیت شرکت‌های کوچک و متوسط دانش محور و کارآفرین در یک محیط اقتصادی، بستر لازم را جهت انتقال و توسعه فناوری، تولید با ارزش افزوده بالا، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و ورود کارآفرینان و واحدهای صنعتی به بازارهای جهانی را فراهم می‌کنند.

موالی زاده عنوان کرد: بحث حوزه اشتغال و شرکت‌های دانش‌ بنیان مساله مهمی است و ما باید این مبحث را بخصوص در زمینه‌هایی که کشور نیاز دارد بیشتر مدنظر قرار دهیم.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب درباره شرکت‌های دانش بنیان عنوان کرد: تشکیل بانک اطلاعاتی برای شناسایی توانایی‌های علمی کشور و همچنین کاستی‌ها، گسترش عرصه فعالیت شرکت‌های دانش بنیان و تقویت بخش خصوصی در شرکت‌های دانش بنیان ضروری است‌.

در این مراسم از زحمات دکتر ایرج کاظمی‌نژاد که به مدت دو سال ریاست پارک علم و فناوری خوزستان را بر عهده داشت تقدیر و محمد راضی جلالی به عنوان رئیس جدید معرفی شد.

218