از دوشنبه هفته جاری تا شنبه هفته آینده تمامی مشاغل جز گروه شغلی یک در خوزستان تعطیل اعلام شد/ عادی‌انگاری موجب روند صعودی کرونا در استان شده است

قاسم سلیمانی‌استاندار خوزستان در نشست ستاد مدیریت کرونا اظهار داشت: عدم رعایت پروتکل‌ها و عادی انگار موجب شد به تبع کشور کرونا در استان نیز بیشتر شود و الان وضعیت ما نامطلوب است.

استاندار خوزستان ادامه داد: تمام سفرهای بین استانی از فردا یکشنبه ۲۴ مردادماه به مدت ۱۵ روز ممنوع بوده و جرائم خودرویی در این مدت به صورت ۲ برابر اعمال می‌شود.

وی تصربح کرد: جرائم خودروهایی که خلاف مصوبه عمل کنند از ۱۰میلیون ریال به ۲۰ میلیون ریال افزایش یافته است ضمن اینکه جرائم مذکور نیز در موعد مقرر باید پرداخت شود.

سلیمانی دشتکی همچنین افزود: از روز دوشنبه ۲۵ مردادماه تا روز شنبه هفته آینده فعالیت تمام مشاغل به غیر از گروه یک در استان خوزستان ممنوع بوده و در این مدت ادارات و بانکها نیز تعطیل می‌باشند.

وی افزود: در زمینه نظارت‌ها استان در هفته‌های اخیر عملکرد مناسبی نداشته است لذا تقاضا میکنم بازدیدهای مشترک افزایش یابد و اگر نقصی در این زمینه است برطرف شود.

استاندار خوزستان خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌ها از سوی مردم کم شده است، برگزاری مراسمات افزایش یافته است با وجود اینکه هیات های زیادی پروتکل ها را رعایت میکنند اما در مواردی تصاویری منتشر شده که اصلا جالب نیست از دستگاه‌های نظارتی میخواهم مسئولان این هیات ها بخواهند و پاسخگو باشند.

وی ادامه داد: برخی هیات ها کارهای بزرگی کرده اند و برای مثال یکی از هیات ها امسال به مرکز واکسناسیون تبدیل شده است.

وی با تاکید بر این که برگزاری آیین محرم برای ما از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است داد: تقاضای ما از هیات داران این است که در مدت باقی مانده با رعایت پروتکل‌ها مشکلی برای مردم و خودشان ایجاد نشود

فعالیت وسایل حمل و نقل عمومی با یک سوم ظرفیت 

استاندار خوزستان همچنین گفت: از فردا یکشنبه به مدت ۱۵ روز وسایل حمل و نقل عمومی با یک سوم ظرفیت مجاز به فعالیت هستند.

وی در ادامه با انتقاد از شرکت نفت گفت: از ۲ ماه پیش شرکت نفت موظف به تامین ماسک شد اما هنوز به تعهد خود عمل نکرده است این در حالی است که مصوبه ستاد کرونا الزامی است و اگر ارگانی خلاف آن عمل کند به دادستانی معرفی می شود.

استاندار خوزستان گفت: متاسفانه شرکت نفت با ستاد کرونا همکاری نمی کند و لازم است دادستانی به این موضوع ورود کند.

وی با تشریح آخرین وضعیت خوزستان از نظر شیوع کرونا گفت: خوزستان از نظر شیوع کرونا در وضعیت خوبی نیست. روز گذشته تعداد فوتی های خوزستان به ۲۶ نفر رسید که نگران کننده است همچنین تعداد بستری ها از ۵۰۰ مورد در ۲ هفته قبل به ۲ هزار و ۲۰۰ نفر رسیده است ضمن اینکه ۴۵۰ بیمار در آی سی یو بستری هستند که وضعیت ۸۰ نفر آنها وخیم است .

استاندارخوزستان گفت: اگر مردم پروتکل های بهداشتی را رعایت نکنند باید انتظار فاجعه را داشت.

13.8K